Лидерът в класирането на efbet Лига Черно море завърши 0:0 с втородивизионния Дунав (Русе) в първата си за деня контрола. Мачът се игра на стадион „Младост“ във Варна, като „моряците“ имаха своите положения за гол, но не успяха да ги реализират.

В спаринга Илиан Илиев тества нов футболист. Това е испанецът Дани Мартин. Роденият през 1997 г. играч е ляв бек и игра до 84-ата минута на срещата. Наставникът на Черно море пусна в игра и петима юноши от дублиращия тим.

В 30-ата минута Атанас Илиев получи топката в половината на тима от Русе, напредна и стреля силно с левия крак, но топката премина над вратата.

След час игра Алекс Фернандес отправи плътен удар от около дъгата на наказателното поле на русенци, но топката премина много близо до страничната греда.

В 67-ата минута след изстрел на Луис Пахама от Дунав топката отиваше в горния десен ъгъл на Християн Славков, който обаче много атрактивно изби.

Десет минути по-късно Александър Веселински отправи страхотен удар от около дъгата на наказателното поле, но вратарят на Дунав се намеси стабилно.

Малко след това Велислав Василев центрира от фланга, където резервата Кристо Яначков нямаше късмет. След удара му с глава топката се отби напречната греда.

Днес Черно море има и втора контрола. На стадион „Тича“ съперник на „моряците“ е Черноморец (Балчик).

Стартов състав на Черно море: Християн Славков, Цветомир Панов, Влатко Дробаров, Пламен Аршев, Дани Мартин, Пабло Гарсия, Алекс Фернандес, Александър Веселински, Мишаел Алвес, Мартин Милушев, Атанас Илиев.

Следете с БЛИЦ: Зимна подготовка 2024