Лудогорец не успя да победи Етър като гост във Велико Търново и да увеличи преднината си пред Левски и Локомотив (Пловдив) на върха. Срещата на "Ивайло" завърши при резултат 1:1, като и двете попадения паднаха само в рамките на минута. Иван Стоянов бе точен за "болярите", а за тима на Павел Върба се разписа Марселиньо.

Лудогорец може да съжалява за изпуснатата победа. Играчите на разградчани удариха три пъти гредите до 10-ата минута, а гол на Каули бе неправилно отменен.

"Орлите" започнаха много мощно мача и заредиха удари в гредите. Марселиньо стреля от фаул, Георгиев протегна ръка, колкото да докосне топката, която се отби в гредата и излезе в корнер. Само няколко минути по-късно Швиерчок бе оставен да си спре на гърди топката и с акробатичен удар нацели горната греда на вратата на Етър.

В следващата атака Вандерсон пробва да стреля от фаул от малък ъгъл, като Господинов успя да пипне топката преди да се отбие в горната греда.

В 32-ата минута Каули бе изведен зад защитата на Етър и без да се бави с мощен шут прати топката във вратата. Страничният съдия вдигна флага за засада, но повторенията показаха, че попадението трябваше да бъде зачетено.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Второто полувреме започна ударно с гол за Етър. Домакините направиха бърза контраатака, топката стигна до Иван Стоянов по крилото. Пламен Илиев тръгна първо напред, после реши да се върне и се похлъзна, а опитният Стоянов майсторски го прехвърли за 1:0!

Радостта на "болярите" бе много кратка. В първата си атака след подновяването на играта Лудогорец получи право да изпълни корнер. Играч на разградчани стреля с глава и нацели напречната греда. Топката отиде право при Марселиньо, който майсторски с коляно прати кълбото във вратата на Етър за 1:1.

След двата гола играта се успокои. Лудогорец натисна, докато Етър опитваше да контраатакува. Домакините обаче се браниха добре и не позволиха да получат гол, с който победата да отиде в шампионите.

В добавеното време на мача Марселиньо не успя да насочи топката в опразнената врата с глава от близка дистанция.

Лудогорец има 52 точки в актива си и е начело в класирането. Левски и Локомотив (Пловдив) са с по 45, а ЦСКА с 43. Етър заема 10-ото място с 20 точки.

Етър - Лудогорец 1:1
1:0 Иван Стоянов (48), 1:1 Марселиньо (50)

Срещата по минути
1- Начало на мача
5- Греда! Марселиньо стреля директно от пряк свободен удар на няколко метра зад линията на наказателното поле, но Анатоли Георгиев спаси с мъка
9- Греда! Якуб Шверчок бе оставен да си спре на гърди топката и с акробатичен удар нацели горната греда на вратата на Етър
10- Греда! Вандерсон пробва да стреля от фаул от малък ъгъл, като Господинов успя да пипне топката преди да се отбие в горната греда
21- Вандерсон намери отлично Шверчок, но полякът от границата на малкото наказателно поле не успя да насочи добре топката
32- Отменен гол! Каули бе изведен зад защитата на Етър и без да се бави с мощен шут прати топката във вратата. Страничният съдия вдигна флага за засада, но повторенията показаха, че попадението трябваше да бъде зачетено
45- Край на първото полувреме
____________________________
46- Начало на второто полувреме
48- ГОЛ ЗА ЕТЪР! Домакините направиха бърза контраатака, топката стигна до Иван Стоянов по крилото. Пламен Илиев тръгна първо напред, после реши да се върне и се похлъзна, а опитният Стоянов майсторски го прехвърли за 1:0!
50-
ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Шампионите изпълниха корнер, топката се отби в гредата след удар с глава, но попадна право в Марселиньо, който с коляно майсторски я прати в мрежата - 1:1!
57- Дяков центрира към Вандерсон, той отправи пореден мощен удар в търсене на второ попадение, но топката премина над вратата на Анатоли Георгиев.
90+3- Марселиньо стреля с глава пред опразнената врата, но не успя да насочи добре топката и тя излезе в аут
90+4- Край на мача

FK Etar Veliko TârnovoЕтър: 13. Анатоли Господинов, 70. Кольо Станев (66-77. Дино Мартинович), 23. Александър Дюлгеров, 31. Красимир Станоев, 14. Иван Скерлев, 11. Антон Огнянов, 20. Яни Пехливанов, 22. Никола Колев (90-71. Тони Иванов), 73. Иван Стоянов, 8. Педро Лагоа (73-16. Стелиян Добрев), 7. Милчо Ангелов
Резерви: 1. Христо Иванов, 71. Тони Иванов, 24. Георги Купенов, 77. Дино Мартинович, 84. Здравко Илиев, 9. Иван Петков, 16. Стелиян Добрев
Треньор: Петко Петков

Лудогорец: 23. Пламен Илиев, 3. Антон Недялков, 5. Георги Терзиев, 10. Якуб Швиерчок (85-7. Димо Бакалов), 18. Светослав Дяков (69-13. Мавис Чибота), 21. Драгош Григоре, 22. Джордан Икоко(73-11. Станислав Манолев), 25. Стефан Баджи, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон, 95. Каули Оливейра
Резерви: 27. Владислав Стоянов, 7. Димо Бакалов, 11. Станислав Манолев, 13. Мавис Чибота, 82. Иван Йорданов, 90. Рафаел Форстър
Треньор: Павел Върба