Ботев (Пловдив) и Черно море завършиха наравно 1:1 срещата помежду си в Коматево, която бе от 23 кръг на родното първенство. Филип Филипов вкара първия си гол от 2011 година, а Родриго измъкна точката за тима на Илиан Илиев в заключителната част. Двубоят се запомни с четири греди и множество пропуски пред двете врати.

През първото полувреме Неделев може да съжалява, че поне веднъж не записа името си сред голмайсторите. Той изпусна отлична възможност, а веднъж ударът му от пряк свободен удар нацели гредата. При добавката и Ничев прати топката в страничния стълб.

Гостите от Варна първи се отчетоха с две греди, като удар на Курьор срещна основите на вратата, а Панайотов с мощен удар нацели напречната греда.

През втората част "карачетата" имаха претенции за дузпа. Васил Панайотов игра с ръка на границата на наказателното поле, а главният рефер прецени, че провинението на футболиста на гостите е извън пеналта.

Ботев все пак излезе напред в резултата в 57-ата минута, когато Джонатан Перейра изведе Филипов по диагонал, а крайният защитник успя да прати топката в мрежата - 1:0.

Около 20 минути трябваха на Черно море, за да измъкне точката. Родриго бе изведен зад отбраната на Ботев и с удар от границата на наказателното поле, прати топката под плонжа на Янко Георгиев.

До края играчите на Ферарио Спасов опитаха да стигнат до успеха, но без резултат. Черно море е с 34 точки на седмата позиция и все още преследва място в топ 6. Ботев е веднага след "моряците" с 30 точки.

Следете с БЛИЦ: efbet Лига - сезон 2019/2020
Купа на България - сезон 2019/2020

Ботев - Черно море 1:1
1:0 Филип Филипов (57), 1:1 Родриго (78)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
10- Шопов центрира много добре, Неделев се измъкна и успя да стреля, но Миодраг Битрович спаси с крак
17- Греда! Курьор проби отдясно и стреля, но ударът му бе отразен от Янко Георгиев. Топката срещна десния страничен стълб, преди Джонатан Перейра да изчисти в корнер
28- Греда!  Васил Панайотов получава в наказателното поле и стреля незабавно, но уцели напречната греда на вратата
38- Две последователни греди! Неделев стреля от фаул, но право в гредата. Топката се върна и последва изстрел на Ничев, който също срещна страничния стълб
45- Край на първото полувреме!
_____________________
46- Начало на второто полувреме
52- Претенции за дузпа от страна на Ботев Пловдив! Васил Панайотов играе с ръка на границата на наказателното поле, но главният рефер преценява, че провинението на футболиста на гостите е извън пеналта
57- ГОЛ ЗА БОТЕВ! Джонатан Перейра изведе Филип Филипов, който технично по диагонал прати топката във вратата на Черно море за 1:0!
69- Тодор Неделев стреля силно, но Митрович спасява
77- Страхотен шанс за Неделев след двойно подаване с Шопов. Неделев стреля с глава на празна врата, но не намери целта
78- ГОЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! Родриго бе изведен зад отбраната на Ботев и с удар от границата на наказателното поле, прати топката под плонжа на Янко Георгиев - 1:1
90- Край на мача!

Ботев: 1. Янко Георгиев, 28. Филип Филипов, 11. Иван Бандаловски, 3. Димитър Пиргов, 6. Костадин Ничев (56-23. Димитър Тонев), 2. Джонатан Перейра, 18. Радослав Терзиев, 17. Лъчезар Балтанов, 14. Станислав Шопов, 7. Александър Тонев, 8. Тодор Неделев.
Резерви: 33. Георги Аргилашки, 25. Станислав Работов, 15. Иво Казаков, 23. Димитър Тонев, 26. Атанас Стоименов, 39. Емил Колев, 16. Димитър Пройчев
Треньор: Ферарио Спасов

Cherno MoreЧерно море: 18. Миодраг Митрович, 33. Мирослав Енчев, 44. Димитриос Хантакиас, 5. Стефан Станчев, 2. Цветомир Панов, 10. Илиан Илиев (71-16. Денислав Ангелов), 11. Мохамед Букаси, 72. Родриго, 71. Васил Панайотов, 19. Матиас Курьор, 99. Дани Кики (77-20. Жоао Кардосо)
Резерви: 25. Иван Дюлгеров, 8. Емил Янчев, 45. Даниел Стоянов, 77. Петър Вуцов, 16. Денислав Ангелов, 31. Лъчезар Йорданов, 20. Жоао Кардосо
Треньор: Петър Костадинов

Пловдив, Коматево
Съдия:
Петър Костадинов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация