Треньорът на Лудогорец Ивайло Петев ще мисли до последно дали да използва своя капитан Емил Гъргоров в първия пролетен мач от “А” група срещу Черно море, който е утре от 18:00 часа. Гъргоров лекува контузия през почти цялата зимна подготовка на отбора, като изигра само 45 минути в първата про­верка на шампионите.

Бадема има проблеми в прасеца, които го извадиха от строя за по-дълго време. В последните дни обаче състоянието му е по-добро и има шанс той да се появи на терена в утрешния сблъсък с моряците. При положение че Петев реши да не рискува с Гъргоров в атаката на своите, то опциите пред него не са много.

Възможностите се ограничават до Роман Безяк, който започна да вкарва за Лудогорец на контролите, и Димо Бакалов, който в няколко приятелски срещи бе използван на върха на атаката. На този пост за едно полувреме бе изпробван и Марселиньо. Бразилецът обаче не се справи на висота и Петев едва ли ще прибегне до този вариант.