Гръцката футболистка Кели Георгула донесе на Олимпия успеха с 2:1 над Екомет (Пловдив) в мач от 13 кръг на националния шампионат по женски футбол.

"Червено-белите" бяха по-добрият отбор и можеха да вкарат повече попадения. Още в първата минута Надежда Димова пропусна дузпа за носителя на Купата на България. Половин час по-късно тя се реабилитира и с удар от наказателното поле откри резултата.

Седем минути след почивката Кели Георгула удвои аванса на Олимпия с удар извън пеналта, а до края на мача софийският тим пропусна още няколко положения. Четвърт час преди края Екомет върна едно попадение – Кремена Иванова се разписа след изпълнение на пряк свободен удар.

Успехът помогна на Олимпия да запази второто си място в класирането на женското първенство с 24 точки. В вторник в комплекс “Царско село” предстои нов сблъсък между двата тима, които този път ще спорят 1/4-финал за Купата на България.