Футболната пролет едва "пукна", изиграха се само 5 мача от втория полусезон в шампионата и вече скандалите започнаха.

Най-лошо впечатление, за кой ли път, направи отвратителното състояние на терените в Първа лига. Въпросът е как хората от Лицензионната комисия, които са преминали на инспекция само преди седмица, са имали наглостта да одобрят тези терени? И то при положение, че ясно се вижда, че не стават за никакъв футбол, камо ли елитен.
 
Мъките започнаха в Монтана още в петък. Неслучайно там станахме свидетели на много тежък инцидент - новото попълнение на гостите от ЦСКА 1948 Бернардо Коуто получи контузия. Получи я заради ...терена на "Огоста". Сега португалското крило няма да може да "лети" доста дълго време - говори се за разкъсани кръстни връзки и т.н.
 
Не по-добро беше състоянието и на култовия стадион "Тича". Варненското дерби предложи много битка, нерви и разправии, но малко футбол. Вина за това има и тревното покритие. На няколко пъти видяхме как играчи и от двата тима наместват чимове, утъпкват рехавата трева...
За тревното покритие на стадиона в “Надежда” писахме и коментирахме вече по-рано днес - той беше в плачевно състояние и направо опасен за здравето на футболистите.
Игрището на важния сблъсък Локомотив София - Лудогорец бе под всякаква критика.

Единствените два терена, които бяха на добро ниво, от изиграните до момента срещи от този първи пролетен кръг, бяха на "Георги Аспарухов" и на Националния стадион „Васил Левски“. 

Затова босът на Лудогорец Кирил Домусчиев с право изказа негодувание от ситуацията.
Недопустимо е в съвременния футбол мач да се играе на подобни терени. Това е повече от очевидно. И спешните мерки са задължителни.