Гръцкият Атромитос (Атина) победи Локомотив (София) с 1:0 в контрола, играна в Правец. Единственото попадение вкара Атанасиу в 81-ата минута, след като използва груба грешка на нашата защита и прати топката в мрежата от 10 метра. Локомотивци сбъркаха при тъч отляво, гостите пресякоха един пас чрез Балас. Той подаде на Атанасиу, чийто удар не беше никак силен, но централният защитник Йордан Върбанов се подхлъзна и падна, а топката мина под тялото му и влезе във вратата.

През уикенда гостите, водени от легендата Душан Байевич, надвиха и ЦСКА с 2:0. Най-чистото положение за “червено-черните” бе изпуснато от Даниел Пеев в 66-ата минута. Халфът излезе сам срещу вратаря на гостите, но стреля в аут. В 79-ата минута Мартин Димитров от Локомотив получи втори жълт картон и бе изгонен. Докато се организират, българите получиха гола. Секунди по-късно резервата Павел Петков се появи в игра на мястото на отстранения Димитров и домакините доиграха мача с 11 души.

Поради различни леки травми участие не взеха Галев, Дафчев, Телкийски и Дюлгеров, както и новобранците Георги Христов и Румен Трифонов, които засега нямат договори с клуба.
Локомотив ще представи отбора си за новия сезон в събота от 18,00 часа на стадиона в „Надежда” в контрола срещу новака в “Б” група Раковски.

Локомотив: Михайлов, Върбанов, Велков, Бранеков, Добрев, М. Димитров, Гаджев, Пеев, Борносузов, Манолов, Д. Илиев (Велев, Павлов, Стоев, П. Петков, Василев).