ЦСКА 1948 се върна на победния път - 2:0 над Черноморец (Балчик), след като преди седмица падна с 0:1 от Литекс в Ловеч. Успехът на "червените" в срещата от 11-ия кръг на Втора лига не дойде лесно, като Андон Гущеров отново се превърна в герой. Голмайсторът отбеляза двете попадения след почивката.

Няколко мелета белязаха първата част, в която "армейците" доминираха, но топката не поиска да влезе във вратата на гостите от Балчик. Удар на Янко Сандански пък щеше да строши гредата, като топката тупна на сантиметри пред голлинията.

След почивката натискът на ЦСКА 1948 се засили и очакваното стана факт. Защитник на Черноморец игра с ръка пред пеналта и съдията даде фаул. Андон Гущеров стреля над стената изключително технично - 1:0 в 62-ата минута.

Натискът продължи, а Васил Шопов и Денислав Александров пропуснаха добри положения. В 85-ата минута Гущеров подпечата успеха на домакините с втори гол. Той направи добавка с левия крак при меле и две вратарски спасявания - 2:0. Така Гущера вече има 13 попадения на сметката си в десетте мача в първенството до момента.

ЦСКА 1948 оглави еднолично класирането с 27 точки, вторият Септември (София) има 24, но и мач по-малко. Черноморец (Балчик) е на 15-ата позиция с 8 точки.

"Червените" ще изиграят в събота контрола с Витоша (Бистрица).

Монтана - Поморие 5:1
1:0 Борислав Балджийски (14), 1:1 Милен Танев (22), 2:1 Владимир Айтов (27), 3:1 Атанас Илиев (45), 5:1 Борислав Балджийски (53, 90)

5 октомври 2019 г. (събота), 18:00 часа
Ботев (Гълъбово) - Септември (София) 1:2
0:1 Преслав Йорданов (7), 1:1 Антон Огнянов (44-дузпа), 1:2 Спас Георгиев (71-дузпа)

6 октомври 2019 г. (неделя), 16:00 часа
Хебър (Пазарджик) - Кариана (Ерден) 2:1
0:1 Реджеб Халил (42), 1:1 Янко Ангелов (45+3), 2:1 Цветелин Тонев (65)

6 октомври 2019 г. (неделя), 18:00 часа
ЦСКА 1948 (София) - Черноморец (Балчик) 2:0
1:0 Андон Гущеров (62), 2:0 Андон Гущеров (85)

7 октомври 2019 г. (понеделник), 19:00 часа