Черно море стана четвъртият отбор, който се подигра със славния Ботев. “Моряците” биха едва събрания тим с 3:0 ма своя терен. “Канарчетата” записаха четвърта загуба от четири мача.

За разлика от предишните срещи момчетата на Енрико Пичони се държаха достойно и удържаха нулевото равенство до 33-ата минута, когато Какалов отбеляза след пас на Борносузов. Пет минути по-рано Ерик Кабу бе изгонен за удар без топка срещу Танко Дяков и задачата на пловдивския тим стана още по-тежка.

В 59-ата минута бившият футболист на Ботев Какалов вкара втория си гол в мача, след като Георги Илиев качи топката на главата му. В 81-ата минута Мирослав Манолов от ъгъла на наказателното поле оформи крайното 3:0.

Със спечелените три точки Черно море влиза сред първите десет в класирането, а Ботев е последен заедно с Локо (Мз), като двата тима са без спечелена точка./БЛИЦ

ЧЕРНО МОРЕ – БОТЕВ 3:0
1:0 Какалов (33), 2:0 Какалов (59), 3:0 Манолов (81)

Черно море: 26.Пиргов, 28.Маркес, 6.Дяков, 15.Ал. Александров, 84.Кулибали, 17.Керчев, 23.Д. Георгиев (82 - Т. Колев), 8.Борносузов, 10.Алекс (46 - Г. Илиев), 31.Манолов, 9.Какалов (87 - М. Петков)

Ботев: 1.Велинов, 19.Витанов, 2.Василев, 5.Ангелов, 13.Григоров, 4.Св. Илиев (54 - Сталев), 20.Бекяров, 10.Кочев, 11.Йорданов (80 - Вергилов), 8.Кабу, 6.Етов

50 - Танко Дяков стреля с глава, но над вратата
59 - ГООЛ! 2:0 за Черно море. Георги Илиев качи топката на главата на Какалов, който покачи на 2:0
62 -
Какалов свали на Ели Маркес, който стреля неточно
66 - Удар на Манолов с глава минава над вратата
81 - ГОООЛ! 3:0 за Черно море. Мирослав Манолов стреля от ъгъла на наказателното поле и прати топката във вратата