И Черно море си поигра с опашкаря Верея, като го победи с 4:2 на своя "Тича". За успеха на "моряците" се разписаха Георги Илиев (24), Георги Божилов (28,72), както и Радослав Василев. За гостите от Стара Загора пък попадения отбелязаха Милан Вушорович (80) и Станислав Маламов (89).

Срещата започна с огромен натиск на домакините, които се скъсаха да пропускат пред вратата на своите гости. С такива се отчетоха Ради Василев, Мартин Минчев и Георги Божилов.

Все пак логичното се случи в 24-ата минута, когато Георги Илиев получи пас на границата на наказателното поле и типично в свой стил отбеляза красив гол - 1:0.

"Моряците" продължиха да натискат, въпреки че вече водеха в резултата и стигнаха до нов гол само след 4 минути. Голмайстор бе Божилов, който получи страхотен пас от Георги Илиев след корнер - 2:0.

До края на първата част Черно море можеше да отбележи още голове, но така и не реализира.

Началото на второто полувреме бе, както и първото - с натиск на "моряците", които стигнаха до трети гол в 49-ата минута. В прегръдките на съотборниците си този път се оказа Радослав Василев, който отбеляза с глава след пас на Мартин Минчев - 3:0.

Чак в 72-ата минута дойде и следващата по-сериозна ситуация, която отново бе попадение в мрежата на Верея. То бе дело на Георги Божилов, който получи страхотен пас от Васил Панайотов.

В 80-ата минута гостите върнаха едно попадение чрез Милан Вушорович, който отбеляза с глава след центриране от корнер, правейки резултата 4:1.

В последните минути старозагорци се активизираха изненадващо и отбелязаха още един гол, който бе дело на Станислав Маламов - 4:2.

Това обаче не бе достатъчно за Верея и старозагорци логично загубиха срещата във Варна.

Така Черно море събира 15 точки и е шести, а Верея остава на дъното с едва три пункта от 11 срещи.

ПЪРВА ЛИГА - СЕЗОН 2018/2019

Черно море - Верея 4:2
1:0 Георги Илиев (24), 2:0 Георги Божилов (28), 3:0 Ради Василев (49), 4:0 Георги Божилов (72), 4:1 Милан Вушорович (80), 4:2 Станислав Маламов (89)

Най-интересното от срещата:
1 - Начало на мача.
8 - Георги Божилов стреля много опасно от 20 метра, топката премина на сантиметри от лявата греда.
15 - Минчев не намери очеранията на вратата от отлична позиция в наказателното поле и стреля малко вдясно от нея.
20 - Ради Василев навлезе добре в наказателното поле и стреля, Георги Георгиев изби в корнер.
24 - ГОООЛ! Черно море повежда в резултата. Голмайстор е Георги Илиев, който отбеляза красив гол от границата на наказателното поле.
28 - ГОООЛ! Георги Илиев изпълни ъглов удар, Божилов овладя с коляно в наказателното поле и отблизо реализира.
32Здравко Илиев стреля за пръв път от Верея, Китанов изби в корнер.
44 - Денислав Станчев нанесе удар с глава, но слабо в ръцете на Китанов.
45 - Край на първата част.
–––––––––––––––––––––––––––
46 - Начало на второто полувреме.
49 - ГОООЛ! Черно море прави резултата класически. Ради Василев вкара с глава след центриране отдясно на Мартин Минчев.
72 - ГОООЛ! Георги Божилов бележи с глава след пас на Васил Панайотов.
80 - ГОООЛ! Верея вкарва почетен гол. Голмайстор е Милан Вушорович, който отбеляза с глава след центриране от корнер.
89 - ГОООЛ! Маламов вкара малко куриозен гол след центриране от фаул отляво по нападението на Верея, което директно влезе във вратата.
90 - Край на мача. Черно море триумфира с 4:2.

Черно море: 36.Георги Китанов, 17.Мартин Костадинов, 33.Мирослав Енчев, 23.Илиас Хасани, 41.Юго Кононго, 90.Мартин Минчев, 71.Васил Панайотов, 21.Георги Илиев(8116.Петър Витанов), 9.Мехди Фенуш, 14.Георги Божилов (7699.Дани Кики), 10.Радослав Василев (6711.Жоржиньо)
Резерви: 88.Благой Макенджиев, 5.Стефан Станчев, 11.Жоржиньо, 16.Петър Витанов, 18.Атанас Зехиров, 38.Аристоте Ндонгала, 99.Дани Кики
Треньор: Илиан Илиев

Верея: 27.Георги Георгиев, 21.Здравко Запрянов, 6.Иво Иванов(6430.Стефан Аличков), 15.Денис Василиев, 4.Годердзи Мачадзе, 16.Билел Малек (5433.Емил Йоргенсен), 24.Сеидина Диара, 8.Денислав Станчев (559.Станислав Маламов), 3.Теофилос Коуроупис, 10.Антон Огнянов, 11.Милан Вушорович
Резерви: 22.Богомил Цинцарски, 17.Андреи Киофу, 33.Емил Йоргенсен, 30.Стефан Аличков, 9.Станислав Маламов
Треньор: Небойша Лекич

Стадион: "Тича", Варна
Съдия: Георги Иванов