Септември победи Дунав с 2:0 в среща от 29-ия кръг на Първа лига. Домакините записаха пета загуба в последните си седем мача, докато гостите са с най-добър точков актив от всички във втората осмица.

Гол на Крис Гади в 15-ата и автогол на Милчев в 23-ата решиха спора, макар домакините са се отчетоха с греда в 40-ата минута след удар на Зитоуни.

През второто полувреме не се стигна до промяна на резултата, а феновете в Русе призоваха за промяна в клуба с възгласи "Оставка!", докато Септември си гарантира оставането в елита и през следващия сезон.

ДУНАВ - СЕПТЕМВРИ 0:2
0:1 Крис Гади (15'), 0:2 Михаил Милчев  - а.г. (23')

По-интересното от мача по минути:
1' Начало на срещата.
15'  ГОООЛ за Септември! Крис Гади остана сам зад отбраната на домакините и преодоля Луков без проблем.
23'  ГОООЛ за Септември! Будинов отне топка до аутлинията, опита остро центриране, но топката се отби в крака на Милчев и влетя в мрежата.
40'  ГРЕДА за Дунав! Резервата Зитоуни опита силен удар от дистанция, но топката срещна напречния стълб.
45+1' Край на първата част.
***
46' Начало на второто полувреме.
90+2 Край на срещата.

ДУНАВ: 1.Мартин Луков, 14.Божидар Васев ( 77.Бранимир Костадинов), 22.Михаил Милчев , 4.Петър Патев, 83.Христо Попадийн ( 94.Юлиан Ненов), 11.Диян Димов ( 17.Нассим Зитоуни), 31.Красимир Станоев, 7.Бирсент Карагарен, 10.Васил Шопов, 27.Мухамаду Ндиайе, 9.Исмаил Мустафа
Резерви: 86.Станислав Антонов, 5.Ивайло Марков, 24.Преслав Петров, 15.Христо Лемперов

СЕПТЕМВРИ: 21.Янко Георгиев, 8.Борис Галчев, 10.Асен Чандъров ( 17.Димитър Костадинов), 15.Васил Добрев, 22.Георги Стоичков, 6.Елтън Рейс, 11.Иван Тилев ( 20.Ишмаел Байду), 25.Иван Стоянов, 19.Крис Гади , 13.Мирослав Будинов ( 9.Мартин Тошев), 26.Фабиано Алвеш
Резерви: 1.Валентин Галев, 41.Меледже Омнебес, 23.Станислав Маламов, 14.Янко Сандански

Стадион: "Градски", Русе
Съдия: Георги Кабаков