Етър завърши контролните срещи от подготовката си с убедителна победа 4:0 в Нова Загора над местния Загорец. Хеттрик във вратата на третодивизионния тим вкара Юсеф Идриси, който е и най-резултатният играч на "виолетовите" в проверките с общо 5 попадения.

Мачът премина при пълен превес на избраниците на Цанко Цветанов. В 10-ата минута Тодор Колев отправи далечен удар, който профуча над гредата. Малко след това отново опитният нападател намери Мартин Станкев, който от малък ъгъл обаче би във вратаря.

Много динамични бяха събитията в средата на полувремето. Първо в 20-ата минута след центриране от корнер Николай Петров стреля до гредата. После пък удар на Колев с глава бе спасен от вратаря. В 23-ата минута Мартин Станкев подаде от ляво на Юсеф Идриси, който откри резултата – 0:1. След десетина минути отново Станкев, но този път отдясно, центрира към Идриси, който вкара второто си попадение.

Тодор Колев реализира първия си гол за Етър след завръщането си в тима, като в 40-ата минута засече центриране на Какалов за 0:3. До почивката удар на самия Какалов премина до гредата.

През втората част Цанко Цветанов направи доста смени, а темпото на игра поспадна. Все пак в 58-ата минута Юсеф Идриси оформи своя хеттрик – 0:4. До края са запомни само един удар на домакините край вратата и изстрел на Борислав Кралев в последната минута за етърци над напречната греда.

Съставът на Етър: Цанков, Гайдаров, Русев, Томаш, В. Йорданов, Н. Петров, Анев, Станкев, Идриси, Т. Колев, Какалов (Димов, Битсенду, Кралев, Караиванов, Русков, Аду Aхо)