Футболистът на втородивизионния Банско Самир Аяс е един от 20-те играчи, повикани в младежкия ни национален отбор за предстоящата евроквалификация с Люксембург. Мачът е на 11 октомври от 19:00 часа в Ловеч. Цената на билетите за Сектор "А" е 3 лева, а за останалите - по 2.

Юношата на ЦСКА Самир Аяс бе част от състава на селекционера Михаил Мадански и за първите два мача от кампанията - загубата с 0:1 в Ловеч от Холандия и равенството 0:0 като гост на Шотландия. 20-годишният халф не игра срещу "лалетата", но в двубоя с "гайдарите" влезе на смяна в 73-ата минута и остави добри впечатления с изявите си на стадион "Сейнт Мирън" в Пейсли.

Както е известно, младежката ни формация ще бъде водена срещу Люксембург от асистента на Мадански - Аян Садъков. В групата от 20 играчи фигурират и имената на Александър Тонев, Георги Миланов, Александър Цветков и Георги Терзиев, които от вчера започнаха подготовка с "А" тима. Мадански смята да използва четиримата таланти само в контролата с Украйна в петък, след което те ще се присъединят към младежите, за да бъдат на разположение на Садъков за евроквалификацията с Люксембург.