Националният отбор до 19 на България победи с 1:0 връстниците си от Северна Македония в приятелски мач в Правец. Двата тима ще изиграят още една проверка - на 5 юни.

Футболистът на Интер Никола Илиев отбеляза единственото попадение в мача.

През първото полувреме на терена властваше борбата на терена, като на практика нямаше нито едно положение пред някоя от вратите. Равностойни действия на терена и логично 0:0 след 45 минути игра.

Скоро след началото на втората част България откри резултата. Никола Илиев напредна отляво и след като се освободи от съперников футболист и прониза вратаря на македонците.

Малко по-късно Илиев можеше да удвои, след като получи добър пас от Мартин Сораков, но ударът му мина покрай вратата.

До края на мача България продължи да бъде по-активният тим на терена, но не успя да вкара втори гол. Гостите от своя страна с нищо не застрашиха вратата на нашите, а в самия край на двубоя останаха и с човек по-малко, след като капитанът им Бехар Фета видя на два пъти жълтия цвят на картона.