Славия победи с 1:0 казахстанския Женис в първата си приятелска среща по време на лагера в Турция.

"Белите" имаха превъзходство през първата част, а намиращият се на проби Николай Христов вкара победния гол в 33-ата минута, засичайки с глава центриране на Иван Минчев от свободен удар.

В самия край на първото полувреме шут от фаул на Денислав Александров премина на сантиметри над вратата на Женис.

След почивката по-силната игра на "белите" продължи, а най-чистото положение беше пропуснато от Емил Стоев в 79-ата минута. Веднъж и гредата помогна на влезлия като резерва Николай Кръстев да не допусне попадение във вратата на Славия.

Воденият от Златомир Загорчич състав ще остане в Анталия до 9 февруари. Следващата проверка на тима е на 26 януари срещу руския Рубин.

СЛАВИЯ: Светослав Вуцов, Ертан Томбак, Велко Йеленкович, Мартин Георгиев, Куентин Зеедорф, Кристиян Стоянов, Владимир Николов, Иван Минчев, Мартин Сораков, Денислав Александров, Николай Христов

Следете с БЛИЦ: Зимна подготовка 2024