Грозни сцени се разиграха при победата на Манастирище 2000 с 4:2 срещу Спортист (Бели извор) от областната група във Врачанско. Атрактивният двубой между аматьорските отбори бе съпроводен от екшън, с главно действащо лице Митко Митев. Популярният бранител в региона изрита в слабините главния рефер Мирослав Васков в 30-ата минута заради несъгласие с негово решение. Червеният картон не стресна железния защитник и той продължи терора над рефера и след края на двубоя.

Дни по-рано Манастирище 2000 надделя с 1:0 срещу Дунав 09 и излезе начело във временното класиране на областната група във Врачанско. Попадението вкара Апостол Кузманов в 39-ата минута.

В Бели извор пък точни за лидера бяха Пиер Павлов (3 гола), а един път се разписа Павел Марков, информира "Конкурент". Кирил Крачуновски се отчете с 2 попадения за домакина Спортист.

Иван Крумов от Скала пък копира Уейн Рууни и направи два последователни хеттрика срещу Попица и Търнава. Интернационалният Дунав 09 сломи Строител с 3:0 чрез голове на Михаил Ризов, Мариус Станкулеску и Северин Илиев.

Резултати от VI кръг: Скала – Ботев /П/ 3:0, Околчица – Орел 19 2:1, Локо 1929 – Бутан 2:1, Мизия – Спортист 3:0, Манастирище 2000 – Дунав 09 1:0, Строител – Ботев 0:0, Надежда – Аугуста 6:1, Септември – Монолит 0:0.

Резултати от VII кръг:
Аугуста – Септември 1:1, Ботев – Надежда 2:1, Дунав 09 – Строител 3:0, Спортист – Манастирище 2000 2:4, Бутан – Мизия 1:2, Орел 19 – Локо 1929 4:0, Ботев /П/ - Околчица 2:1, Любимец – Скала 1:6.