Асеновец и Спартак (Пловдив) завършиха 2:2 в среща от 16-ия кръг на Югоизточната "В" група. Двубоят на стадион „Шипка" предложи много емоции на зрителите, като гостите играха цяло полувреме с човек по-малко след червен картон на Цветан Йотов в края на първата част. Всичко по-интересно обаче се случи през второто полувреме. В 59-ата минута при поредната си контраатака Емил Иванов получи топката вдясно от наказателното поле на домакините и в опита си да центрира прати топката към вратата на Асеновец. Там стражът Дамян Кадиев се намеси неубедително и кълбото влетя в мрежата му 0:1.

Играчите на Асеновец реагираха остро и натикаха своя противник в неговата половина. В 71-ата минута при дълго центриране Петър Харлов от Спартак игра с ръка в наказателното поле и главният рефер посочи бялата точка. Играещият треньор на Асеновец Борислав Караматев с прецизен удар изравни - 1:1.

Превъзходството на домакините даде резултата в 79-ата минута, когато Александър Стойчев се разписа с глава за 2:1. В следващите минути играта се поуспокой. В 87-ата обаче гостите организираха поредна бърза контраатака, при която Петко Фанев нахлу в наказателното поле на Асеновец и потърси съприкосновение със защитник на домакините и падна на земята, за което съдията даде дузпа и за гостите. Потърпевшият Фанев бе точен за крайното 2:2.

По този начин Асеновец записа пореден двубой без загуба на стадион „Шипка", но пропусна възможността да се изкачи в класирането. Борислав Караматев и компания са шести с 22 точки, докато Спартак е чак 14-и с 12 точки. В челото на Югоизточната "В" група с по 29 точки са Поморие, Евроколеж (Пловдив) и Миньор (Раднево).

2.Евроколеж (Пловдив) 15 9 2 4 28:14 29
3.Миньор (Раднево) 14 9 2 3 28:14 29
16.Стара Загора 14 1 1 12 15:37 4

* На 5 август 2014 г. Елхово съобщава, че се отказва от участие в първенството, а само два дни след това същото сториха и от Родопа (Смолян).