"Ботев" (Гълъбово) спечели последната контрола от лятната си подготовка, след като се наложи при гостуването на тима от Югоизточната "В" група Свиленград с 2:1.

В 23-ата минута Иван Тошев центрира от фаул и с глава Валентин Кьосев се разписа, давайки преднина на втородивизионния отбор. Въпреки жегата гълъбовци не намалиха темпото след почивката и съвсем логично в 64-ата минута вкараха втори гол. Бърза атака на "Ботев" свари неподготвена защитата на Свиленград и Пламен Коларов подаде на играещия президент Стоян Диков в удобна позиция, който с удар от десетина метра увеличи преднината на тима си.

В 80-ата минута домакините от Свиленград намалиха на 1:2. В първия кръг от първенството на "Б" група "Ботев" ще гостува на Пирин в Благоевград на 2 август от 19:30 часа на стадион "Христо Ботев".