Сливен победи с 2:1 Светкавица във втората си контрола от зимната подготовка. Както е известно, в петък "войводите" надделяха с 1:0 над аматьорския Брестник.

Днес точни за тима от "А" група бяха Илия Илиев и Явор Въндев. За дошлия от Локо (Мз) реализатор това бе първи гол с екипа на Сливен. Илиев се разписа в 14-ата минута, а преди това в 5-ата Въндев бе открил за домакините. За Светкавица точен бе Христов малко преди почивката.

Контролата на стадион "Хаджи Димитър" бе изгледана от близо 1500 зрители. Следващата проверка на селекцията на Георги Дерменджиев ще бъде в сряда - срещу Миньор (Раднево).

"Момчетата показаха добра кондиция, добра физическа подготовка, а за пропуските, които се случиха, ще работим. Има още доста време до пролетния полусезон, а през февруари - от 2 до 16-и ще бъдем в Анталия, където ще изиграем пет контролни срещи", коментира пред БТА Георги Дерменджиев. /БЛИЦ