Созопол победи като гост с 4:1 Карнобат. Срещата беше контролна и премина при пълно превъзходство на „небесносините“, които направиха проверка, тъй като този уикенд нямат мач от "Б" група.

Възпитаниците на Румен Димов поведоха с 2:0, преди играчите на Карнобат да отбележат почетното си попадение. Веднага след него обаче Созопол реализира нови два гола. В срещата дебют за Созопол направи Мирослав Радев. Илиян Капитанов пък се завърна в игра, след протължително възстановяване от травма, като се отличи и с два гола.

Созопол наложи натиск с първия съдийски сигнал. Това даде резултат още в 5-ата минута. Гюзелев проби отдясно, центрира в наказателното поле и там Колев с глава засече в мрежата за 0:1. Последваха нови силни минути за гостите, но първо изстрел на Баев мина покрай дясната греда, а малко след това атрактивно изпълнение на задна ножица от Колев също не намери целта. След половин час игра Карнобат създаде първото си голово положение, но Нотев се намеси и спаси. Малко по-късно удар на Колев премина на сантиметри от дясната греда.

През втората част в игра за гостите се появиха нови 10 полеви играчи, като единствено Нотев игра цял мач. Почивка пък получиха Теменлиев, Шерденов, Димов и контузеният Цеков. В 55-ата, след удар с глава на Делчев, топката срещна напречната греда. В 59-ата минута обаче“небесносините“ удвоиха преднината си. Влезлият на полувремето Капитанов се разписа с прецизен изстрел извън наказателното поле. Четири минути по-късно домакините намалиха. Главният арбитър Валентин Железов отсъди твърде спорна дузпа в полза на Карнобат, която бе превърната в гол от Георги Калоянов. Не бяха изминали и 4 минути след попадението, когато Созопол възстанови преднината си от два гола. След центриране от фаул, Васил Тачев засече с глава, топката се отклони в гредата и влетя в мрежата. 10 минути преди края на срещата падна и най-красивото попадение. Капитанов отбеляза втория си гол в мача с великолепен удар от въздуха.

Съставът на Созопол:
88. Св. Нотев, 13. М. Коев, 7. Н. Домакинов, 6. Г. Радев, 16. Ст. Мантаров, 22. Ст. Митев, 11. М. Мустафа, 24. Р. Янков, 20. В. Гюзелев, 21. Ст. Баев, 15. П. Колев
Резерви: 2. Анг. Делчев, 5. Ив. Русев, 69. Г. Хашев, 3. Ив. Янчев, 17. Д. Хаджиев, 10. Т. Стефанов, 23. М. Георгиев, 25. Ил. Капитанов, 4. М. Радев, 9. В. Тачев