Българският нападател Илиян Мицански продължава с фурора в първенството на Полша. Голмайсторът реализира поредното си попадение при победата на Заглембе Любин с 2:1 над Одра Воджислав в мач от 28-ия кръг на шампионата. След победата Заглембе е на 7-о място с 34 точки.

Още преди да е изтекла 1-ата минута Мицански реализира за 1:0. Гостите обаче изравниха в 47-ата минута след точно изпълнена дузпа на Квиек. Крайното 2:1 за Заглембе оформи Денис в 76-ата минута. Мицански вече има 13 гола през сезона и продължава да се бори с Роберт Левандовски (Лех Познан) за голмайсторския приз в Полша.

Бившият нападател на Левски Георги Христов не игра при класическата победа на Висла (Краков) над Легия (Варшава) с 3:0. И трите гола бяха дело на Павел Брожек./БЛИЦ