Юношеският национален отбор по футбол на България до 19 гoдини постигна убедителен успех с 4:0 над Северна Македония U19 в първата си контролна среща от подготвителния лагер в турския курорт Алания. Тимът на селекционера Ангел Стойков не остави съмнения в превъзходството си в нито един момент от двубоя и спокойно можеше да се поздрави с още по-изразителна победа.

След няколко добри шанса за попадение в началото, пропуснати от българските нападатели, младите „лъвчета“ откриха резултата в 34-ата минута, когато центриране на Никола Илиев попадна на главата на централния нападател Георги Трифонов, който намери целта - 1:0.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Второто попадение беше реализирано отново от Трифонов. Той покачи на 2:0 в 62-ата минута след ново центриране отляво, този път на Валентин Цветанов. Влезлият като резерва Мартин Сораков пък бе автор на другите два гола. В 67-ата минута големият талант на Славия завърши отлична комбинация с изстрел от малък удар за 3:0, а малко след това отне топката от македонската отбрана и след самостоятелен пробив оформи крайния резултат - 4:0.

В следващите си две проверки на турска земя България U19 ще срещне връстниците си от Молдова (1 февруари) и Шахтьор Донецк (4 февруари).

БЪЛГАРИЯ U19 - СЕВЕРНА МАКЕДОНИЯ U19 4:0
1:0 Георги Трифонов (34), 2:0 Георги Трифонов (62), 3:0 Мартин Сораков (67), 4:0 Мартин Сораков (76)

Съставът на България: 12. Светослав Вуцов, 4. Християн Петров, 3. Алекс Луканов, 5. Георги Господинов (72 - Александър Бучков), 2. Валентин Цветанов (72- Александър Георгиев), 6. Емануил Мирчев, 8. Емил Ценов (86  - Валентин Николов), 9. Мартин Смоленски (46 – Мартин Сораков), 7. Никола Илиев (57- Иван Тасев), 18. Георги Трифонов (77 - Георги Н. Николов), 10. Станислав Шопов (87 - Пламен Цончев).
Селекционер: Ангел Стойков.