Германецът Феликс Брих ще ръководи първия мач между Стяуа и Лудогорец в Букурещ от плейофите за влизане в групите на Шампионската лига, съобщи УЕФА. Двубоят на "Арена Национал" е на 19 август от 21:45 часа.

Странични рефери ще бъдат Марк Бош и Маркус Хекер, а допълнителни Марко Фриц и Бастиан Данкерт. Тобиас Христ пък е определен за четвърти арбитър.

Брих е опитен съдия както на национално, така и на международно ниво. Свирил е мачове от Шампионската лига и срещи от световни и европейски финали. Той дори ръководи сблъсъка между Севиля и Бенфика в спора за трофея в Лига Европа.

Въпреки това през миналия сезон се прочу с отсъждането на гол-фантом в мач от Бундеслигата. Удар на Щефан Кислинг от Леверкузен срещна външната част на мрежата на вратата на Хофенхайм, но 39-годишният доктор по право от Мюнхен посочи центъра.

Наблюдател на УЕФА в Букурещ е Мануел Лопес Фернандес (Испания), а делегат Душан Тител (Словакия).