Спортист (Своге) загуби с 2:3 контролата срещу Септември (София), която се игра в столицата. Домакините поведоха с 3:0, но "шоколадите" успяха да вкарат два гола до края на мача.

Лошата новина за Спортист е тежката контузия, която получи Стивън Славков. Той нарани сериозно рамото си и беше откаран в болница.

Момчетата на Борислав Кьосев започнаха силно мача и пропуснаха две чисти голови положения през първото полувреме, но Септември вкара гол в 43-ата минута. Тогава Атанас Кабов подаде на Симеон Александров, който се разписа на празна врата.

В началото на втората част Александров отново бе точен, а Кабов реализира третото попадение в 53-ата минута.

В 72-ата Димитър Атанасов намали. Новото попълнение на Спортист бе най-съобразителен в наказателното поле след изпълнение на пряк свободен удар от Илия Русинов. Стражът на Септември изби топката и Атанасов реализира.

Крилото вкара и втори гол в 88-ата минута. Той отбеляза красиво попадение с удар извън наказателното поле - 3:2.

Следващата проверка на Спортист ще бъде в събота от 13:00 часа срещу Витоша (Бистрица) на стадиона край летище София.

В класирането на Втора лига Септември (Сф) е шести, а Спортист заема десетата позиция.