Берое победи с 2:0 Акжаик (Казахстан) в контрола, играна в Турция. И двата гола отбеляза Исмаил Иса.

Той отбеляза от дузпа първото попадение в 14-ата минута. Нападателят оформи крайния резултат в 75-ата минута, когато получи прекрасен пас от Бенджамин Морел. Иса изскочи сам срещу вратаря и по елегантен начин прати топката зад гърба му.

Румънският футболист Александру Някша, който кара проби в Берое, започна титуляр, но се представи зле и още в 38-ата минута бе заменен от Стивън Петков.

Беройци имаха още няколко положения за гол. Георги Божилов отправи далечен удар в 34-та минута, но вратарят спаси. Минута преди края на първото полувреме Неманя Милисавлевич се озова на добра позиция, но при диагоналния му удар топката излезе в аут.

В 79-ата минута хубав далечен удар на Веселин Пенев профуча над гредата. В края на двубоя резултатът можеше да стане 3:0, но след шута на Стивън Петков топката рикошира в крак на бранител и излезе в корнер.

На 11 февруари Берое играе последната си контрола в Турция – срещу грузинския Саповнела Терджола.

Съставът на БЕРОЕ: 1. Михаил Михайлов, 18. Атанас Зехиров (72 –13. Емин Ахмед), 6. Иво Иванов (46 – 3. Владимир Зафиров), 15. Георги Динков (46 – 24. Венцислав Василев), 28. Веселин Пенев (83 – 77. Спас Делев) , 8. Георги Сърмов (67 – 7. Георги Андонов), 21. Елиаш да Силва (46 – 70. Том), 17. Александру Някша (38 – 73. Стивън Петков), 14. Георги Божилов (46 – 19. Бенджамин Морел), 11. Неманя Милисавлевич (56 – 9. Станислав Костов) , 10. Исмаил Иса (82 – 16. Кирил Личев)

Kласиране, програма, голмайстори и всичко за "А" група - ТУК !!!