Пирин победи Монтана с 3:0 и спечели ценни три точки в борбата за оставане в елита. Първият гол за “орлетата” бе дело на искания от “Левски” талант Антон Карачанаков. Разписаха се още Крум Бибишков и Иван Цветков, който добави и две асистенции.

Срещата започна без интересни положения пред двете врати. Все пак домакините от Благоевград повече търсеха гола, като добри изяви имаше Карачанаков. Именно той откри резултата в 44-ата минута, когато бе изведен очи в очи с вратаря от Цветков.

В 56-ата минута той се разписа за втори път, но съдията Никола Попов реши, че топката не е минала голлинията. Ценният втори гол за Пирин падна три минути по-късно. Цветков изведе Бибишков и опитният голаджия не сгреши останал сам срещу Левашки.

До края на мача Монтана се окопити и създаде 1-2 положения, но не успя да вкара гол. В 87-ата минута Пирин стигна до 3:0 след гол на Цветков от дузпа. Нарушението бе не Николай Николов срещу Димитър Илиев./БЛИЦ

ПИРИН - МОНТАНА 3:0
1:0 Антон Карачанаков, 2:0 Крум Бибишков (59), 3:0 Иван Цветков (86-д)

Пирин:
1.Аршинков, 27.Митревски, 25.Наков, 5.Коемджиев, 20.Башлиев, 8.Костадинов (66 - Сандански), 11.Бенгюзов, 21.Карачанаков (64 - Якимов), 6.Воденичаров, 15.Бибишков (66 - Д. Илиев), 24.Цветков

Монтана: 12.Левашки, 15.Аврамов, 27.Николов, 5.Домакинов, 14.Личков (46 - Христов), 6.Трифонов (58 - Чепилов), 21.Гаджев, 7.Тодоров, 8.Илиев, 18.Фиданин, 9.Едуардо

Стадион: “Христо Ботев”
Съдия: Никола Попов
Жълти картони: Карачанаков (П), Николов (М)

Мачът по минути
1 - Начало на мача
2 - корнер за Монтана, Аршинков улови след разбъркване
10 - нищо интересно в началото на мача
22 - жълт картон за Карачанаков
25 - удар на Карачанаков от над 25 метра, Левашки улови
44 - ГОООЛ! 1:0 за Пирин. Иван Цветков изведе Карачанаков очи в очи с вратаря и талантът не сгреши - 1:0
45 - Край на първото полувреме

46 - начало на второто полувреме
50 - Митревски стреля в гредата с глава
59 - ГОООЛ! 2:0 за Пирин, точен е Крум Бибишков след асистенция на Иван Цветков
66 - първа опаснот за Монтана, Тодоров стреля, но над вратата
86 - ГОООЛ! 3:0 за Пирин. Иван Цветков бележи от дузпа, отсъдена за спъване на Димитър Илиев