ФИФА определи съдийските бригади за двете световни квалификации на националния отбор на България през септември. Главен арбитър за гостуването ни на Италия (6 септември) ще бъде испанецът Карлос Веласко Карбайо.

Асистенти на дипломирания инженер ще бъдат сънародниците му Роберто Фернандес Алонсо и Хуан Карлос Йусте Хименес. Четвъртият съдия също е испанец - Антонио Мигел Матеу Лахос.

Любопитен факт от съдийската биография на Карлос Веласко Карбайо е, че свири финала на Лига Европа през 2011 г., когато Порто победи Брага с 1:0. Испанецът ръководи и мача на откриването на Евро 2012 между Полша и Гърция (1:1).

За гостуването на Малта, което е на 10 септември, пък е назначена словенска бригада. Главен съдия е Матей Юг, негови асистенти ще са Примоз Архар и Марко Станчин, а четвърти арбитър ще бъде Митя Жганец.