ЦСКА успя да вземе точка от дербито с Левски, след като изоставаше с 0:2 още до 18-ата минута. Станислав Иванов и Найджъл Робърта бяха точни за тима от "Георги Аспарухов". За "червените" се разписаха Евандро и Албентоса през второто полувреме. Треньорът на ЦСКА Люпко Петрович бе изгонен от съдията заради реплики.
Левски изигра отлично първо полувреме и не позволи да се стигне до нито една опасност пред вратата на Миятович. През втората част обаче ЦСКА възкръсна и успя да стигне до крайното 2:2, като второто попадение падна в 88-ата минута.

Резервите, които влязоха на почивката се оказаха в основата на спечелената от ЦСКА точка, докато контузията и принудителната смяна на Филипе Нашименто в началото на второто полувреме се оказаха ключови за изпуснатата победа от страна на Левски. Отписаният доскоро португалец бе най-добрият в синьо докато бе на терена, а тимът на Петър Хубчев владееше изцяло инициативата.

Winbet - победата е емоция! (18+)

ЦСКА започна по дейно срещата и първите десетина минути владееше топката и ситуацията на терена. Левски обаче наказа "червените" с една от първите си атаки. В 12-ата минута Горанов центрира в наказателното поле, Паулиньо с глава чукна към Станислав Иванов, който мигновено стреля от няколко метра и прониза Черниаускас.

Докато домакините се отърсят от шока, Левски вкара втори гол. Нашименто центрира от фаул, Черниаускас не успя да избие топката, а на далечната греда Робърта чукна топката в празната врата - 2:0 за Левски.

Тимът на Петър Хубчев се групира много добре в халфовата линия и защитата и не позволи на своя голям съперник да създаде нито едно опасно положение пред вратата на Миятович.

На почивката Люпко Петрович вкара в Игра Греъм Кери и Брадли Мазику, които замениха Петър Занев и Тиаго. "Червените" заиграха с двама нападатели и натиснаха своя съперник в опит да намалят изоставането си.

Миятович се намеси при единствената опасност до 60-ата минута. Той парира отлично хубав удар на Кели. Най-добрият за Левски на терена Филипе Нашименто пък бе заменен принудително от Илия Юруков. Португалецът имаше проблеми през седмицата, но успя да се възстанови и да вземе ключово участие в мача.

Наглед безобидна ситуация в 73-ата минута доведе до гол за ЦСКА. Каргас увисна при изритана към наказателното поле топка и Евандро сам срещу Миятович не сгреши и намали резултата.

ЦСКА се отвори и Левски можеше да реши всичко 10 минути преди края. Робърта бе изведен сам срещу Черниаускас, премина го, но топката му избяга встрани. След това опита да намери Паулиньо пред вратата, но бранител на ЦСКА изби.

В 88-ата минута Греъм Кери центрира от фаул, а Раул Албентоса с глава прониза Миятович и оформи крайното 2:2. Найджъл Робърта имаше отлична възможност да се превърне в герой за Левски, но прояви егоизъм в наказателното поле и вместо да подаде на абсолютно непокрит съотборник реши да стреля и топката мина над гредата.

Следете с БЛИЦ: efbet Лига - подготовка и трансфери
Следете с БЛИЦ: efbet Лига - сезон 2019/2020

ЦСКА - Левски 2:2
0:1 Станислав Иванов (12), 0:2 Найджъл Робърта (18), 1:2 Евандро (73), Раул Албентоса (88)

Срещата по минути:
1- Начало на мача!
5- Първият удар в мача е на Евандро с глава, но много слабо и Миятович улови топката
12- ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! Горанов центрира в наказателното поле, Паулиньо с глава чукна към Станислав Иванов, който мигновено стреля от няколко метра и прониза Черниаускас!
18- ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! Нашименто центрира от фаул, Черниаускас не успя да избие топката, а на далечната греда Робърта чукна топката в празната врата - 2:0 за Левски!
22- Невероятен пропуск на Найджъл Робърта! Холандецът бе оставен абсолютно сам в наказателното поле, стреля, но Черниаускас успя да избие в корнер!
29- Тиаго центрира от корнер, след изпълнението не последва опасност за отбраната на Левски
33- Евандро получи контузия и е временно извън терена. Състоянието му позволява да продължи мача!
45+2- Паулиньо стреля, но топката мина над вратата на ЦСКА
45+4- Край на първото полувреме
____________________
46- Две смени в ЦСКА - Греъм Кери и Брадли Мазику заменят Петър Занев и Тиаго
46- Начало на второто полувреме
51- Греъм Кери отправи силен и точен удар към вратата на Левски, но Миятович се намеси и изби
56- Смяна в Левски - Филипе Нашименто е заменен от Илия Юруков
61- Кери отново опитва удар, но този път топката минава далеч от целта
68- Първи жълт картон в мача, получава го Хали Тиам
70- Миятович не изби добре, Евандро опита да уцели с глава опразнената врата, но ударът му бе лек и неточен
73- ГОЛ ЗА ЦСКА! Топката бе изритана към вратата на Левски, Каргас увисна и остана под топката, а Евандро сам срещу Миятович не сгреши!
75- Кери нахлу в наказателното поле и влезе в съприкосновение с Горанов, след което падна. Съдията Георги Кабаков даде жълт картон на британеца за симулация.
81- Робърта е изведен сам срещу Черниаускас, премина го, но топката му избяга встрани. След това опита да намери Паулинььо пред вратата, но бранител на ЦСКА изби
88- ГОЛ ЗА ЦСКА! Кери центрира от фаул, Раул Албентоса с глава прониза Миятович и изравни резултата!
90- Червен картон на Люпко Петрович!
90- 4 минути продължение!
90+2- Невероятен пропуск на Робърта! Холандецът се измъкна от опеката на отбраната и имаше възможност и да подаде на двама свои свободни съотборници. Той обаче реши да стреля и прати топката над вратата
90+4- Край на мача!

Image result for cska emblemЦСКА: 30.Витаутас Черниаускас, 25.Раул Албентоса, 28.Пламен Гълъбов, 19.Иван Турицов, 11.Петър Занев (46-18.Брадли Мазику), 15.Кристиян Малинов, 16.Жанио Бикел, 10.Евандро , 14.Вив Соломон-Отабор, 20.Тиаго (46-8.Греъм Кери), 22.Али Соу
Резерви:13.Густаво Бусато, 8.Греъм Кери, 9.Тони Уот, 18.Брадли Мазику, 26.Валентин Антов, 7.Денис Давидов, 24.Нуно Томаш
Треньор: Люпко Петрович

ЛЕВСКИ: 1.Милан Миятович, 20.Живко Миланов, 19.Янис Каргас, 22.Нуно Рейш, 4.Иван Горанов, 70.Мартин Райнов, 23.Хали Тиам (86-5.Холмар Ейолфсон), 14.Филипе Нашименто (56-77.Илия Юруков), 7.Паулиньо, 99. Станислав Иванов (79-18.Насиру Мохамед), 17.Найджъл Робърта
Резерви: 13.Николай Михайлов, 21.Асен Чандъров, 9.Дени Алар, 6.Ивайло Найденов, 77.Илия Юруков, 18.Насиру Мохамед, 5.Холмар Ейолфсон
Треньор: Петър Хубчев

Стадион: "Васил Левски"
Главен съдия: Георги Кабаков