Берое победи Черно море на "Тича" с изразителното 3:0 в последния мач от 14-ия кръг на "А" група. За старозагорци това е исторически успех. Берое нямаше победа над "моряците" във Варна от близо 15 години, но днес най-после успя да сложи край на лошата серия. Последният успех на беройци във Варна бе постигнат на 12 май 2001 година, когато тимът печели с 2:1.

До днешния класически успех се стигна след голове на Неманя Милисавлевич, Том и Исмаил Иса. С прибавените три точки Берое събра 23 и измести Славия от четвъртото място. Черно море остава шести с 18 точки.

За гостуването на "Тича" наставникът на гостите Петър Хубчев отново се довери на Благой Макенджиев, въпреки фаталните грешки на вратаря при загубата от Славия с 1:2 в миналия кръг. Стражът се отблагодари за шанса и спаси няколко опасности в срещата днес. Играчите на Берое пък се възползваха от шансовете си и успяха да отбележат цели три попадения, като се има предвид, че преди срещата на "Тича" головата разлика на старозагорци беше 9:7.

В началото играта беше равностойна. В 8-ата минута Стивън Петков направи пропуск, след което Макенджиев спаси удари на Бижев и Райков, за да се стигне до 28-ата минута, когато гостите откриха. Спас Делев подаде към Неманя Милисавлевич, който преодоля Мамуту Кулибали в наказателното поле на "моряците" и с удар с левия крак изпрати топката под напречната греда - 0:1.

Малко след почивката домакините бяха близо до изравняване. Стенио засече с глава центриране на Андреас Васев, но топката се отби в напречната греда.

В 57-ата минута Стивън Петков беше заменен от Том, който се разписа след по-малко от 120 секунди на терена. Бразилецът отбеляза след асистенция на Спас Делев, а малко по-късно беше изнесен на носилка след тежък сблъсък с Кулибали. Том получи тежък удар в носа, който се разкървави и нямаше как да продължи. В игра влезе Исмаил Иса и точно той подпечата класическата победа. В добавеното време нападателят вкара за 0:3 след асистенция на опитния Георги Андонов.

По този начин Берое се върна на победния път, след като преди седмица допусна домакинско поражение с 1:2 срещу Славия.

Тимът на Петър Хубчев и "моряците" ще се сблъскат и за Купата на България, след като жребият отреди Берое да приеме варненци на 1/4-финалите.