Вратарят на “Левски” Пламен Илиев е впечатлил с изявите си представителите на Сампдория, които изгледаха първия четвъртфинален двубой за Купата на България с Литекс. “сините” спечелиха с 1:0, а срещата се запомни със скандалните решения на Ахмед Ахмед в последната минута, заради които той отнесе голямо наказание от БФС. С основна заслуга за минималната победа бе именно Пламен Илиев, който бе безупречен в рамката на вратата. Стражът се отличи с няколко страхотни спасявания. Италианците ще продължат да следят младока, който получи повиквателна за националния отбор, пише “Тема Спорт”.

През този сезон Пламен Илиев е изиграл 21 мача – 16 в “А” група, 3 за Купата на България и 2 в евротурнирите. През зимата към него интерес проявяваха от френския Лили и белгийския Генк. И двата тима обаче така и не изпратиха конкретна оферта за правата му.

Сампдория е на 11-о място във временното класиране в италианската Серия “А”.