Бившият халф на ЦСКА Христо Янев вкара първото си попадение с екипа на новия си отбор Литекс. “Оранжевите” победиха с 3:1 Ботев (Криводол) в контролна среща, играна тази сутрин на градския стадион в Ловеч.

Старши треньорът на Литекс Станимир Стоилов пусна и новите си попълнения – Христо Янев, Небойша Йеленкович и Николай Бодуров.

Домакините откриха резултата в 18-ата минута чрез Ивелин Попов. Николай Бодуров изведе с хубав пас Попов зад защитата на гостите и той от воле прати топката във вратата за 1:0. В 25-ата минута Христо Янев изпълни своя специалитет – пряк свободен удар, и от 23 метра прати топката за втори път в мрежата на Ботев (Криводол).

Само две минути по-късно Янев проби отляво и центрира на близката греда, където Нифлор изпревари вратаря на Ботев (Криводол) Артакиев и покачи на 3:0. в 40-ата минута френският нападател можеше да отбележи и четвърти гол, но този път от 7-8 метра с глава нацели горната греда.

През второто полувреме Станимир Стоилов смени почти изцяло състава, като пълни 90 минути записаха единствено Петър Занев и Миранда. В 60-ата минута защитникът на Литекс Цветомир Панов сгреши пред наказателното поле, Владиков овладя и от точката за изпълнение на дузпа прати топката във вратата на Тодор Тодоров./БЛИЦ

Литекс – Ботев (Криводол) 3:1
1:0 Ивелин Попов (18), 2:0 Христо Янев (25), 3:0 Уилфред Нифлор (27), 3:1 Владиков (60)

Литекс: Голубович, Бодуров, Николов, Ив. Петков, Занев, Кишишев, Йеленкович, Ивелин Попов, Христо Янев, Миранда, Нифлор (Тодор Тодоров, Барт, Цветомир Панов, Сандриньо, Ив. Цветков, Дока, Диего, Стойков)

Ботев (Криводол): Артакиев, Н. Борисов, Арнаудов, Траянов, Казачки, Батинов, Миков, Д. Борисов, Киров, Б. Боянов, Аризанов

Градски стадион, Ловеч: 100 зрители