Литекс отвя с 6:1 Малеш (Микрево) в контрола, играна в село Дамяница. Това бе втора проверка за "оранжевите", които преди дни надделяха с 4:0 над Сливен.

Над всички днес бе националът Ивелин Попов. Капитанът на Литекс се отчете с 4 гола и асистенция. Том реализира две попадения във вратата на лидера в Югозападната "В" група. Бразилецът се разписа в 33-ата минута и в 35-ата. Първото полувреме приключи при резултат 3:0 за Литекс след гол на Ивелин Попов в 45-ата.

През втората част "оранжевите" доминираха, а Попов правеше каквото си поиска със защитата на Малеш. В 52-ата минута нападателят покачи на 4:0, а малко след това момчетата от Микрево забиха почетно попадение. Георгиев отне топката от Пламен Николов, напредна към вратата на Литекс и наказа Тодор Тодоров. В 78-ата минута атака като по учебник на Литекс завърши с гол-шедьовър на Ивелин Попов. Три минути преди последния съдийски сигнал Ивелин отново прати топката в мрежата след като получи добър пас от Дока Мадурейра, оформяйки крайното 6:1. Следващата контрола на Литекс ще е на 4 февруари срещу Партизан. Това ще е първата проверка на "оранжевите" от подготвителния лагер в Анталия. /БЛИЦ

ЛИТЕКС - МАЛЕШ (Микрево) 6:1
1:0 Том (33), 2:0 Том (35), 3:0 Ивелин Попов (45), 4:0 Ивелин Попов (52), 4:1 Георгиев (61), 5:1 Ивелин Попов (78), 6:1 Ивелин Попов (87)

Съставът на Литекс: 1. Голубович (46 - 12. Т. Тодоров), 5. Венков (46 - 3. Занев), 18. И. Миланов (62 - 6. Петков), 22. Николов, 33. Бодуров (62 - 25. Кишишев), 9. Св. Тодоров (46 - 19. Нифлор), 8. Том (46 - 16. Тафраджийски), 10. Сандриньо (62 - 23. Йеленкович), 17. Г. Миланов (62 - 21. Цветков), 27. Цветанов (62 - 15. Дока), 71. Попов