България и Канада завършиха 1:1 в контрола, играна в Ритцинг, Австрия. От ремито по-разочаровани би трябвало да са в нашия лагер, защото съперникът е считан за тотален аутсайдер.

Първото положение даже беше пред нашата врата. В 10-ата минута Рикетс беше изпуснат от българската защита, стреля от 20-ина метра, изстрелът му премина на сантиметри над вратата. След четвърт час игра острието на канадците Едуини - Бонсу финтира Веселин Минев, излезе в удобна позиция за стрелба и шутира, но Владислав Стоянов изби с впечатляващ рефлекс.

В 19-ата минута отлична комбинация с по едно докосване матира защитата на Канада. Ивелин Попов изведе Андрей Гълъбинов и таранът от точката на дузпата простреля вратаря Борян - 1:0 за България! Радостта на “лъвовете” беше твърде кратка. В 27-ата минута Светослав Дяков пробва да откъсне главата на Рикетс в наказателното ни поле след свиреп шут. Австрийският рефер веднага посочи "бялата точка" - дузпа. Опитният Атиба Хътчисън хладнокръвно изравни от дузпата - 1:1! Това беше първи гол за “кленовите листа” от 10 месеца насам. В последните 10 мача те имаха 2 равни и 8 загуби, голова разлика 0:13.

През второто полувреме на терена властваше скуката. С пропуски се отличиха Терзиев и Бодуров. Защитникът на Литекс засече с глава центриране от корнер, но ударът му с глава от три метра мина покрай целта.

Голмайсторът Гълъбинов остана на терена до 60-ата минута, когато бе заменен от Емил Гъргоров. Очакваше се нападателят да играе само през първото полувреме заради ангажименти с клубния си тим Авелино, но в крайна сметка селекционерът Любослав Пенев остави Гълъбинов 15 минути повече.

Пред Николай Бодуров се откри най-чистото положение за гол. В 75-ата минута той засече добре топката след центриране от корнер, но канадския страж Борян спаси.

Десетина минути преди края на мача Георги Миланов получи контузия в лицето и се наложи да бъде заменен принудително. Халфът на ЦСКА (Москва) се сблъска с противников състезател и въпреки намесата на лекарския щаб, трябваше да напусне принудително терена. На негово място се появи Христо Златински.