Лидерът във Втора лига Спартак (Плевен) взе само точка от домакинството си на Беласица в среща от 11-ия кръг, завършила 1:1.

Запро Динев откри резултата от дузпа за гостите от Петрич в 40-ата минута, а в 56-ата Преслав Антонов изравни за първия в класирането. Спартак е с 20 точки, а втори с 19 и мач по-малко е ЦСКА 1948 II. Следват Литекс и Крумовград с по 18 точки. Ловчанлии тази вечер спечелиха с 1:0 срещу Спортист (Своге). Крумовград пък измъкна успеха от Габрово, побеждавайки с 1:0 Янтра.

Дунав (Русе) постигна нова впечатляваща победа - 4:1 у дома над Витоша (Бистрица). Тимът на Людмил Киров събра 17 точки и се изкачи на шестото място.

Точни за Дунав бяха близнаците Георги и Станислав Вълчеви в 45-ата и 55-ата минути, Юго Комано в 53-ата и ветеранът Мирослав Будинов в 89-ата.