"Левски" победи ЦСКА с 2:0 в мач от първия пролетен кръг в първенството на столичната старша възраст (родени 1994 и 1995 г.). Вечното дерби се игра на стадион "Академик", 4-ти километър. Ерай Карадайъ откри за 1:0, а Никола Тодоров от състава на "червените" си отбеляза автогол, съответно в 26-ата и 29-ата минути, съобщава Viasport.bg.

"Левски" доигра мача с 10 човека, след като червен картон получи Радослав Цонев, който изпусна нервите си и влезе грубо в краката на Тони Стоичков.

Пред доста публика и в двата отбора личаха момчета, които вчера играха в Елитната до 19 г. Някои от главните действащи лица изкараха зимната подготовка с мъжките отбори. Гостите дойдоха с "ново" треньорско ръководство в лицето на Владко Шаламанов и Петър Петров-Чори, след като изкаралият малко с този набор Викторио Павлов пое тима на родените през 1998 г. на "Герена".

Двата отбора се "захапаха" още от първите минути, преобладаваше накъсаната игра и единоборствата. "Армейците" оставиха инициативата на "сините", като опитваха да ги пресират в средата на терена и да контраатакуват светкавично. Два удара отправи Кристофър Димитров от Левски.

В средата на полувремето гостите овладяха мача най-вече благодарение на средната си линия, в която добре комбинираха капитанът Христофор Хубчев, Радослав Цонев, Мики Орачев и Антонио Вутов (последните двама са родени 1996 г.).

В 25-ата минута се стигна до разбъркване пред Радослав Костадинов, който изби в ъглов удар шут на Хубчев. След корнера Ерай Карадайъ вкара с глава пред голлинията и сложи край на нова суматоха в пеналта на ЦСКА.

Малко по-късно Цонев изпълни остро още един ъглов удар и нападателят Никола Тодоров си вкара автогол за 0:2.

Нищо интересно не се случи до края на първото полувреме. След почивката ЦСКА заигра по-активно, а пък "Левски" явно бе решил, че всичко е свършило. В 56-ата Павел Янев можеше да върне "червените" в мача, но оставен непокрит стреля в аут с глава на метри от голлинията. Секунди по-късно Радой Божилов и Петър Витанов изплетоха добра акция, а вторият не успя да я завърши.

В 66-ата ЦСКА организира най-добрата си атака от началото на срещата отляво на нападението. Топката стигна до сърцатия Димитър Владимиров и най-добрият на терена днес за "червените" нацели греда с отличен шут. В тези минути "Левски" се задоволяваше само да участва в битката, без да застрашава сериозно Костадинов. Малцина в тима на ЦСКА пък вярваха, че могат да стигнат до обрат. Нарушенията зачестиха.

Пет минути преди края "сините" останаха с човек по-малко, след като Радослав Цонев изпусна нервите си и влезе грубо в краката на Тони Стоичков. Главният съдия Вихрен Манев му вдигна втори жълт, съответно червен картон.

До края "Левски" не допусна сериозна опасност в мач, в който дербито бе само на книга, а добрият футбол едва на моменти си проправяше път, подобно на слънцето в облачното небе над София.

ЦСКА - "Левски" 0:2
0:1 Ерай Карадайъ (26), 0:2 Никола Тодоров (29-автогол)

ЦСКА: Радослав Костадинов, Димитър Владимиров, Асен Бойчев, Емил Ботев, Тони Стоичков, Тодор Филев, Павел Янев (Александър Бързаков), Радой Божилов (Цветан Данков), Никола Тодоров (Петър Витанов), Димитър Маймунков-капитан (Калоян Янков), Пол Александров;
Треньор: Альоша Димитров

"Левски": Александър Любенов, Вилиян Комитски (Светлин Колев), Ангел Захариев, Борислав Драгиев, Любомир Илиев, Христофор Хубчев-капитан, Радослав Цонев, Мики Орачев (Стивън Петков), Ерай Карадайъ (Ивайло Иванов), Антонио Вутов, Кристофър Димитров (Владислав Мисяк, Стоян Костадинов);
Треньор: Владко Шаламанов