ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Младежкият национален отбор на България завърши 1:1 при визитата си на Естония в първия си мач от квалификациите за Евро 2025 в Словакия. Георги Николов (8) даде ранен аванс на младите "лъвчета" в Талин, но за пореден път те бяха ощетени на международната сцена, след като домакините получиха измислена дузпа, реализирана от Александър Шаповалов (15-дузпа). Изфабрикуваното от съдията нарушение срещу Шаповалов спря устрема на играчите на Александър Димитров да постигнат успех на старта по пътя си към европейското първенство.

"Лъвчетата" започнаха по-активно и още в 8-ата минута Мартин Стойчев проби добре отдясно и прати пас към Георги Николов в наказателното поле на естонците. Нападателят на Хебър пое топката с гръб към вратата, обърна се и с прецизен удар се разписа за 0:1. Шест минути след това Александър Шаповалов падна в наказателното поле и Естония получи измислена дузпа. Именно Шаповалов застана зад топката и реализира хладнокръвно от бялата точка за 1:1.

В 20-ата минута Данил Кураксин бе изведен срещу Пламен Андреев, но шутира встрани от вратата. Четири минути по-късно Никита Иванов опита късмета си с шут от дистанция, който обаче не бе точен.

Голмайсторът за домакините Александър Шаповалов получи нов шанс за попадение в 36-ата минута, след като нахлу в наказателното поле, но ударът му прати топката над българската врата.

WINBET – завишени коефициенти за топ спортни събития (18+)

Малко преди края на първата част между футболистите на двата тима прехвърчаха искри, след като Никита Михайлов от Естония опита да забави играта като хвана топката в ръце и предизвика българите. В добавеното време няколко опасни подавания в наказателното поле на домакините бяха изчистени, последва и корнер, но и той не доведе до сериозно голово положение.

След почивката в 49-ата минута Никола Илиев подаде към Георги Николов, който се завъртя и стреля извън наказателното поле, но вратарят Кивила хвана топката.

В 64-ата минута Петър Андреев проби отдясно, комбинира със съотборник и опита да завърши самостоятелно, но след рикошет не се стигна до гол. Имаше и претенции от "лъвовете" за игра с ръка и дузпа, но играта продължи. Десетина минути по-късно Георги Николов отново стреля, но естонският страж успя да избие топката в корнер. В 80-ата минута Пламен Андреев също трябваше да се намесва след удар по от дистанция по земя.

Две минути преди края на редовното време Ценов намери Петър Андреев в наказателното поле, но след удара Кивила се намеси. Топката отново стигна до българския национал, който нанесе втори изстрел, но той беше блокиран от защитник на домакините.

В крайна сметка до нови голове не се стигна и младежите на България започнаха с реми и една точка по пътя си към европейското първенство в Словакия.

ЕСТОНИЯ U21 - БЪЛГАРИЯ U21 1:1
0:1 Георги Николов (8), 1:1 Александър Шаповалов (15-дузпа)

Естония: 1. Кивила, 2. Хусар, 4. Лит, 18. Тамик, 5. Сьотшугов, 7. Кураксин (8321. Веелма), 6. Палумец, 17. Веткал , 11. Михайлов (6223. Леоке), 10. Иванов (698. Василиев), 9. Шаповалов  (6216. Силамаа)
Резерви: 12. Ньом, 23. Леоке, 13. Йонапуу, 15. Панк, 3. Йерве, 8. Василиев, 21. Веелма, 16. Силамаа
Селекционер: Сандер Пост

България: 23. Пламен Андреев – 2. Мартин Стойчев, 5. Велко Йеленкович, 4. Християн Петров (К), 13. Божидар Пенчев  (8015. Мартин Атанасов) – 22. Асен Митков (466. Емил Ценов), 20. Кристиян Стоянов  (683. Емануел Мирчев), 8. Станислав Шопов  (687. Роберто Райчев) - 19. Николай Златев (4611. Петър Андреев), 9. Георги Николов  , 10. Никола Илиев
Резерви: 1. Божев, 16. Любомиров, 15. Атанасов, 7. Райчев, 18. Нгуен-До, 3. Мирчев, 11. Петър Андреев, 17. Сораков, 6. Ценов
Селекционер: Александър Димитров

Стадион: "Кадриору", Талин
Съдия: Яспер Вергооте (Белгия)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!