Литекс не успя да победи Монтана в мач от 9-ия кръг на "А" група, завършил 0:0.

"Оранжевите" започнаха с тотално променен състав в сравнение с гостуването на Миньор в Перник, където също допуснаха издънка - 2:2. Илия Миланов стартира като десен бек срещу Монтана, Максим Жос действаше в центъра на полузащитата, а Георги Миланов водеше атаката.

Първото положение за шампионите бе в 16-ата минута. Мирасема центрира по земя в наказателното поле на гостите, където Миланов не успя да засече топката. Избраниците на Любослав Пенев имаха териториално превъзходство, но чистите положения пред Христо Иванов липсваха. Литекс стигна все пак до такова в 30-ата минута. Том стреля от линията на пеналта, но вратарят на гостите внимаваше и улови. Четири минути преди края на първото полувреме Бернард Итуа намери Георги Миланов в опасна близост пред Христо Иванов, но националът от трудна позиция не успя да отбележи. Секунди преди почивката Янев изведе отлично Том зад защитата на гостите, но бразилецът сбърка в паса към съотборник.

На полувремето Пенев пусна в игра Селио Кодо и Деян Джерманович. В 48-ата минута шампионите бяха близо до откриване на резултата, но бранител на Монтана блокира удар от въздуха на Георги Миланов. Последва пропуск на Джерманович, който отблизо стреля с глава в аут. Гостите можеха да поведат в 64-ата минута. Тогава Янко Сандански изпълни отлично пряк свободен удар, но вратарят Александров блестящо спаси. Малшансът съсипа Литекс в 74-ата минута. Джерманович бе изведен сам срещу Христо Иванов, но шутът му от трудна позиция излезе в аут. 60 секунди по-късно Янев центрира от корнер, като Джерманович отблизо стреля с глава в аут.
Седем минути преди края Янев можеше да отбележи, но не успя да уцели вратата след добро центриране на Петър Занев. Щурмът на домакините в последните минути доведе до още положения пред Иванов, но Джерманович и Янев пропуснаха от чисти позиции.

След издънката Литекс е с 18 точки, а Монтана има 9.