Лидерът в Югозападната "В" група ЦСКА прегази Вихрен с 5:1 в Сандански и постигна десета поредна победа в първенството. "Армейците" с лекота прибавиха нови три точки към актива си след силно първо полувреме, в което паднаха и петте гола за тима на Христо Янев.

По две попадения отбелязаха Николай Цветков и Костадин Хазуров, след като още в 7-ата минута Йордан Йорданов бе открил резултата. "Армейците" си гарантираха победата и логично през втората част намалиха темпото. Янев си позволи да даде почивка на капитана Борис Галчев, заменяйки го в 46-ата минута с таланта Валентин Антов. След това бяха извадени още Милен Кикарин и Николай Цветков, а като резерви се появиха Виктор Райчев и Павел Головодов.

Малко преди края се случи най-запомнящото се в мача. В десетия кръг мрежата на ЦСКА най-после беше разпечатана. Попадението обаче не бе дело на играч на Вихрен, а автогол на Александър Бранеков, който изненада Стоян Колев в опита си да изчисти с глава центрираната топка.

След 10 победи в 10 мача и голова разлика 48:1 ЦСКА е лидер с 30 точки, на 5 пред втория Витоша (Бистрица), който от 16:00 часа днес приема Септември (София). Именно "бистришките тигри" са следващият съперник на "армейците". Очакваният с интерес мач ЦСКА - Витоша е следващата неделя (18 октомври) от 16:00 часа на стадион "Българска армия".

Мачът по минути - ТУК!

ВИХРЕН - ЦСКА 1:5
0:1 Йордан Йорданов (7), 0:2 Николай Цветков (10), 0:3 Николай Цветков (31), 0:4 Костадин Хазуров (33), 0:5 Костадин Хазуров (43), 1:5 Александър Бранеков (81-автогол)