Витоша (Бистрица) влезе в Първа лига! Немислимото доскоро се случи! Момчетата на старши треньора Костадин Ангелов победиха фаворита Нефтохимик с 1:0 в бараж и от есента ще играят в елита.

В герой на вечерта се превърна Пол Отофе, който вкара единственото попадение в 58-ата минута.
За Витоша това е историческо постижение. Досега тимът, спонсориран от емблематичния бизнесмен Сергей Ташков – Бейката, никога не се е подвизавал сред най-добрите.

След предпазливо начало и първоначално разузнаване,двата тима се вкопчиха в здрава битка по всички части на терена. Интересните положения пред вратите обаче липсваха преди почивката. в 21-ата минута, след центриране от корнер, Яни Пехливанов прати топката във вратата на Витоша. Голът обаче бе отменен заради нарушение в атака на Хазуров.

Между 24-ата и 30-ата минута тимът на Нефтохимик стигна до няколко мелета пред вратата на съперника, но без никакъв резултат.

Фатална за бургазлии се оказа 58-ата минута. Пол Отофе засече с глава отлично центриране от дясното крило на Стоянов и прониза безпомощния страж Янко Георгиев - 0:1!

В 73-ата Тигрите можеха да покачат. Петко Цанков пробива отдясно и центрира остро в пеналта на Нефтохимик. Отофе обаче се размина отблизо с топката.

Бургазлии до края на срещата не успяха да стигнат до нищо повече освен до няколко разбърквания пред Василев и се разделиха с Първа лига.

Витоша стана едва вторият отбор от село, участник в елитната ни дивизия. Единственият досега е Олимпик (Галата), който през 1997/98 година играе в „А“ група.

Отборът на Конелиано (Герман) е печелил бараж за влизане в елита, но не участва в него, тъй като преотстъпи лиценза си на Черноморец Бургас-София.

Бистрица е планинско село  в район Панчарево. Населението е 4694 души.

НЕФТОХИМИК - ВИТОША 0:1
0:1 Пол Отофе (58)

Срещата по минути:
1- Начало на мача.
10-15 - Равностойна игра, без голови положения.
21 - След центриране от корнер, Яни Пехливанов праща топката във вратата на Витоша. Голът обаче е отменен заради нарушение в атака на Хазуров.
24-30 - Нефтохимик стигна до няколко мелета пред вратата на съперника, но без никакъв резултат.
45+2 - Край на първото полувреме.

---------------------
46 - Начало на второто полувреме.
58 - ГОООЛ за Витоша! Пол Отофе засече с глава отлично центриране от дясното крило на Стоянов и прониза безпомощния страж Янко Георгиев - 0:1!
73 - Петко Цанков пробива отдясно и центрира остро в пеналта на Нефтохимик. Отофе се размина отблизо с топката.
83 - Грозни сцени! Съдиите са замеряни с предмети от агитката на Нефтохимик.
90+4 - Край на мача. Витоша (Бистрица) е в Първа лига! Нефтохимик изпадна!

Нефтохимик: Янко Георгиев, Костадин Велков (86-Емануил Манев), Георги Хашев, Яни Пехливанов, Йордан Йорданов , Николай Дюлгеров (76-Живко Петков), Иван Вълчанов, Мариян Огнянов (67 - Любомир Божинов), Галин Иванов, Михаел Орачев, Костадин Хазуров
Треньор: Христо Янев

Витоша (Бистрица): Християн Василев, Румен Гьонов (85 - Кристиян Узунов), Йордан Върбанов, Николай Христозов, Кристиян Кочилов, Ивайло Лазаров, Отофе Пол  (88 - Христо Попадийн), Георги Амзин (80-Димитър Панталеев), Ангел Стоянов, Петко Цанков, Четин Садула
Треньор: Костадин Ангелов

Съдия: Станислав Тодоров