Вратарят Жауме Валенс е напуснал Берое. Стражът е разтрогнал договора си със заралии по взаимно съгласие.
Испанецът пристигна под Аязмото през зимата след контузиите на Артур Мота и Валентино Кинтеро. Договорът му беше до лятото.
Валенс изигра 8 мача за Берое, като в четири от тях не допусна гол. В последните 4 двубоя той не попадна в групата на отбора.
Силните изяви на испанеца под рамката на Берое в началото на пролетния дял бяха възнаградени, след като няколко пъти бе избиран за "Играч на мача"