Със загуба започнаха европейските квалификации за юношеските национали на България до 19 години. Предвождани от новия селекционер Методи Деянов, отборът отстъпи с 1:2 като гост на Израел.

Лъвовете поведоха чрез Веселин Любомиров след половин час игра, но само шест минути по-късно допуснаха изравняване. Точен за домакините бе Лиор Айнбром.

На почивка Деянов направи корекция в състава си, като на терена се появи Божидар Краев за сметка на Емил Стоев. Но и това не помогна да се стигне до второ попадение в наша полза.

Положения имаше и пред двете врати, а на два пъти вратарят Димитър Митов бе принуждаван да се намесва решително. В 80-ата минута обаче той нямаше какво да направи срещу Матан Хозез, който вкара победния гол за Израел - 2:1.

Успехът прати тима на върха в група 8 с 3 точки, следван от Швеция и Украйна с по една, както и България без актив.

В другата среща шведите изпуснаха победата, завършвайки при 2:2 с Украйна. Бериша от дузпа в 30-ата минута и Севанкамбо веднага след подновяването на играта дадоха комфортна преднина на гостите. Домакините обаче също за кратко време коригира изоставането си през втората част. Първо Борячук намали в 62-ата, за да дойде моментът за Зубков пет по-късно за крайното 2:2.

Следващият двубой на "лъвовете" е именно срещу украинците на 14 ноември от 14:00 часа в град Шефаим. Два часа по-рано пък израелците приемат Швеция в Нетаня.

Съставът на България: 12. Димитър Митов, 2. Марио Петков, 3. Юлиан Чапаев, 5. Мирослав Иванов, 11. Чавдар Ивайлов, 4. Мики Орачев, 6. Серкан Юсеин, 7. Веселин Любомиров (69 - 15. Валентин Томов), 8. Емил Стоев (46 - 18. Божидар Краев), 16. Антонио Вутов (77 - 18. Наско Милев), 9. Кирил Десподов
Жълти картони: Чапаев, Ивайлов, Юсеин