Младежките национали на България продължават да пропадат с всеки изминал мач. Младите таланти загубиха за пореден път в евроквалификация, този път от Израел с 0:4. Двубоят се игра на националния стадион “Рамат Ган” в Тел Авив. Това бе четвърто поражение за нашите, които остават твърдо на последно място в групата.

Домакините излязоха напред в резултата още в 7-ата минута след гол на Сахар. Отново той реализира за 2:0 в 24-ата минута, а Веред направи 3:0 в 32-ата.

В 57-ата минута Бен Сахар оформи своя хеттрик, след като реализира за 4:0.

В 39-ата минута селекционерът Иван Колев смени Тодор Колев с Филипов. Двубоят бе последен за Иван Колев, чийто договор не бе подновен от БФС и той ще бъде заменен./БЛИЦ

Очаквайте подробности за мача

Израел – България 4:0
1:0 Сахар (7), 2:0 Сахар (24), 3:0 Веред (32), 4:0 Сахар (57)

Израел: Харуш, Захири, Рикан, Мори, Гершон, Натчо, Асулин, Коен, Омар Дамари, Сахар, Веред

България: Иван Караджов, Павел Виданов, Васил Божиков, Виктор Генев, Георги Терзиев, Николай Дюлгеров, Мариян Огнянов (73 - Виктор Петаков), Николай Петров (62 - Страхил Попов), Тодор Колев (39 - Филип Филипов), Георги Коруджиев, Исмаил Иса

Класирането в Група 6:

1.Швеция 4 3 1 0 10:3 10
2.Израел 5 3 1 1 11:6 10
3.Черна гора 5 3 1 1 7:4 10
4.Казахстан 8 1 2 5 7:17 5
5.БЪЛГАРИЯ 6 1 1 4 8:13 4

* Победителят, както и четирите най-добри втори отбори в десетте квалификационни групи се класират за баражите. Тези 14 тима ще бъдат разпределени чрез жребий в седем двойки, които ще определят седемте финалиста на Евро 2010. Домакинът Дания се класира директно на форума.