ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Николай Костов имаше слаб първи престой в Левски като старши треньор. Той застана начело на „сините“ на 2 ноември 2011 година и на 26 март 2012 година сам си тръгна.  За по-малко от пет месеца наставникът води „сините“ в 11 мача. Балансът му бе 9 победи и 2 загуби.

Едно от пораженията беше тежък удар по амбициите на отбора - 1:2 от Локо (Пд) след продължения в четвъртфинал за Купата на България. Втората загуба дойде ден преди раздялата. На 25 март на “Герена” с 0:1 от Миньор (Перник), който беше определен от Костов като “средняшки отбор”.

След резила в агенция БЛИЦ излезе коментар: „Как Левски се обеси на винкело“. Феновете изригнаха и настояха за моментална оставка.

3x500 лв. Бонус за мачовете от efbet Лига!

Още на другия ден Костoв си я подаде, аргументирайки се в официалния сайт на  клуба със следното изявление:

„Отборът не се представя според очакванията ми. Резултатите, които постигна тимът, не отговарят на предварителните ми желания, когато поех "Левски". Поради това взех решение да напусна поста старши треньор на "Левски". Благодаря на клуба за подкрепата, която ми оказа, на феновете, че поддържаха отбора по време на престоя ми на „Герена ", както и на футболистите за старанието и желанието да се изгради силен Левски. Пожелавам на Георги Иванов и Иво Тонев добро бъдеще с тима и успех в борбата за шампионската титла"

Пет от деветте победи на Левски при Костов бяха спечелени доста трудно с по един гол разлика, включително в мачове със Светкавица, Банско и Видима.

Прави впечатление, че във въпросните 11 мача „сините“ не се бяха срещнали нито с Лудогорец, нито с ЦСКА, нито с Литекс, нито с Ботев Пд. Именно през въпросния сезон 2011/12 разградчани за първи път станаха шампиони.

След напускането на Костов начело на Левски застава Георги Иванов-Гонзо, който преди това е спортен директор.

Може би заради всичко това в момента по-голямата част от "сините" фенове приеха на нож завръщането на родения през 1963 година специалист.