Един от най-колоритните бивши футболисти на Ботев (Пловдив) Георги Какалов написа интересен коментар по повод дузпата за Левски срещу Локомотив (Пловдив), с която "сините" спечелиха с 1:0 срещата от 25-ия кръг на efbet Лига.
"Абсолютно никаква дузпа. Две грешки на съдията, снимките ги показват кои са те.
Първо не гледа достатъчно обстойно дузпата, има опасно влизане с бутоните напред срещу защитника на Локомотив.
При изпълнението на дузпата, играчът на Левски е вътре в наказателното поле още преди дори да е нанесен ударът по топката. По този начин въпросният неблагодарник Око ли е, Моко ли е, какъвто и да е там - влияе на изпълнението и в този случай дузпата трябваше да бъде пребита.
Левски играе не лош футбол, но подобни помощи не са нужни и от полза за никой. Единственото нещо, което ще направите, е да изгоните хората от стадионите, а футболът е точно за тях. Не се чудете после защо стадионите ни са празни”, написа 41-годишният Какалов.