Етър постигна много важна победа с 2:1 при гостуването си на Сливен и запази лидерската си позиция в Източната "Б" група. В герой за "виолетовите" се превърна Георги Какалов, вкарал и двата гола във вратата на "войводите". В 23-ата минута нападателят откри резултата след асистенция на Юсеф Идриси, а в 45-ата удовои преднината за селекцията на Цанко Цветанов, този път след подаване на Мартин Станкев. За Сливен се разписа бившият играч на Етър Мартин Райнов в 50-ата минута.

Краят на мача под Сините камъни беше помрачен от грозни сцени. Николай Петров от Етър и Мирослав Миндев от състава на домакините се сбиха и бяха изгонени с червени картони.

Благодарение на днешния успех Етър остава начело в Източната "Б" група с еднакъв точков актив с Любимец, който прибави 3 точки след служебна победа над отказалия се Доростол (Силистра). В следващия кръг е голямото дерби между "виолетовите" и "Ботев" (Пловдив). Мачът е във Велико Търново на 24 март от 15:30 часа.