Етър постигна изключително важна победа с 2:0 над Любимец в дербито на 21-ия кръг в Източната "Б" група, състояло се на стадион "Ивайло". В герой за "виолетовите" се превърна Георги Какалов, който реализира и двете попадения за ценния успех срещу един от преките конкуренти за влизане в елита. Бившият нападател на "Ботев" (Пловдив) порази вратата на Любимец в 63-ата и 90-ата минути.

След победата селекцията на Цанко Цветанов се утвърди като едноличен лидер, увеличавайки преднината си на върха в класирането на 4 точки, след като Нефтохимик не успя да победи Сливен - 0:0. Етър е с 40, "шейховете" имат 36, а Любимец вече е на 3-ото място с 35.

Друг от кандидатите за "А" група - "Ботев" (Пловдив), претърпя загуба с 0:1 при гостуването си във Варна на Спартак и остана на 4-ата позиция с 33 точки.

"Канарчетата" бяха наказани в 16-ата минута, когато Боян Илиев се разписа от дузпа, което се оказа достатъчно за аутсайдера да победи амбициозния тим от Пловдив, който идната събота приема Етър на стадион "Беркут" в крайно интригуващ сблъсък. Въпреки постигнатата победа Спартак (Вн) остана в дъното, заемайки 9-ото място с 23 точки. С 2 повече е Несебър, който днес завърши 2:2 при гостуването си на Черноморец (Поморие).

ИЗТОЧНА "Б" ГРУПА - 21 КРЪГ

11 април 2012 г. (сряда), 17:00 часа
ЧЕРНОМОРЕЦ (Поморие) – НЕСЕБЪР 2:2
0:1 Ивайло Соколов (32), 0:2 Добрин Орловски (70), 1:2 Кирил Брестовички (75), 2:2 Любослав Войнов (87)

НЕФТОХИМИК – СЛИВЕН 0:0

СПАРТАК (Вн) – “БОТЕВ” (Пд) 1:0
1:0 Боян Илиев (16-дузпа)

ЕТЪР – ЛЮБИМЕЦ 2:0
1:0 Георги Какалов (63), 2:0 Георги Какалов (90)

ДОРОСТОЛ (Силистра) - ДОБРУДЖА 0:3 служ.