Ботев спечели гостуването си на Берое с 4:3 в най-вълнуващия мач от началото на сезона на Първа лига. Двубоят от 10-ия кръг на шампионата предложи куп емоции на зрителите, които видяха 7 гола, много пропуски, обрати и червен картон.

С хеттрик за старозагорци се отличи Жуниор Мапуку, който се завърна в тима през седмицата. За "канарчетата" точни пък бяха Тодор Неделев на два пъти, Омар Косоко и Жоао Пауло.

Срещата започна ударно за гостите, които излязоха напред в резултата още във 2-ата минута. Омар Косоко напредна по лявото крило и стреля. Топката рикошира в тялото на Илия Миланов и прехвърли Макенджиев.

Отговорът на старозагорци не закъсня и 11-ата минута Мапуку реализира при повторния си дебют за Берое. Нападателят се разписа, след като засече по прекрасен начин центриране на Веселин Пенев. В следващите минути домакините бяха по-дейният отбор и на няколко пъти застрашиха вратата на Ботев. В 37-ата минута  Мапуку реализира втория си гол мача. Играчът на заралии залъга Даниел Златков и стреля. Топката сякаш излизаше в аут, но под плонжа на вратаря Георгиев се отклони и влетя във вратата.

Само пет минути по-късно Тодор Неделев възстанови равенството със страхотно изпълнение на пряк свободен удар.

Втората част започна отново вихрено за гостите, които поведоха в 53-ата минута чрез Жоао Пауло. Нападателят вкара след асистенция на Косоко. Само 8 минути по-късно резултатът беше изравнен. Даниел Златков фаулира Атанас Зехиров в собственото наказателно поле и реферът Стефан Апостолов отсъди дузпа, реализирана от Жуниор Мапуку.

В 82-ата минута Ботев стигна до четвърти гол, дело на Тодор Неделев. Юношата на "канарчетата" се разписа след пас на Жоао Пауло. До края на срещата домакините опитаха да изравня, но така и съумяха да реализират и инкасираха загуба.

След този успех Ботев заема 5-о място във временното класиране с актив от 17 точки. Берое е 7- и с 13 пункта.

БЕРОЕ - БОТЕВ 3:4
0:1 Косоко (2), 1:1 Мапуку (11), 2:1 Мапуку (37), 2:2 Неделев (42), 2:3 Пауло (53), 3:3 Мапуку (61-д), 3:4 Неделев (82)

Срещата по минути:
1- svirkata.jpgНачало на мача
2 -  ГОЛ ЗА БОТЕВ! Омар Косоко вкарва първия си гол с екипа на Ботев. Нападателят беше изведен сам срещу Макенджиев и въпреки опитите на Илия Миланов да му попречи, таранът стреля и с голяма доза късмет прехвърли вратаря на домакините.
11 -  ГОЛ ЗА БЕРОЕ! Мапуку изравнява с технично изпълнение с левия крак.
16 - Шут от дистанция на Борислав Цонев, но топката над вратата на Ботев.
37 -  ГОЛ ЗА БЕРОЕ! Мапуку стреля слабо от малък ъгъл. Топката излизаше в аут, но вратарят Георгиев плонжира с и една ръкя я отклони във вратата си.
45 -  ГОЛ ЗА БОТЕВ! Тодор Неделев изравнява след страхотно изпълнение на пряк свободен удар.
45+1 - Край на първото полувреме!
--------------------------------------------
46 - Начало на втората част!
53 -  ГОЛ ЗА БОТЕВ! Жоао Пауло се разписва след пас на Омар Косоко.
60 - Дузпа за Берое за фаул на Даниел Златков срещу Атанас Зехиров.
61 -  ГОЛ ЗА БЕРОЕ! Жуниор Мапуку вкарва от дузпа за 3:3.
66 - Втори жълт картон и съответно червен Омар Косоко е изгонен за втори жълт картон!
70 - Шут на Гъргоров от въздуха, но топката минава малко над вратата на Георгиев.
82 -  ГОЛ ЗА БОТЕВ! Неделев се разписва след пас на Пауло.
90+4 - Край на мача! Берое - Ботев 3:4!

Резултат с изображение за бероеБерое: 22. Благой Макенджиев, 18. Атанас Зехиров, 17. Илия Миланов, 15. Георги Динков, 28. Веселин Пенев (к) jalt.jpg, 4. Кохей Като, 3. Карлос Охене, 23. Борислав Цонев (72smqna.jpgКирилов), 30. Жуниор Мапуку    jalt.jpg (89smqna.jpgБожилов), 19. Александър Василев (46smqna.jpgМанга), 32. Емил Гъргоров
Резерви: 1. Михаил Михайлов, 24. Христофор Хубчев, 8. Васил Панайотов, 9. Радослав Кирилов, 14. Георги Божилов, 91 .Ерик Почански, 77. Давид Манга
Треньор: Александър Димитров

Botev PlovdivБотев: 22. Георги Георгиев jalt.jpg, 2. Цветомир Панов, 18. Радослав Терзиев, 6. Даниел Златков jalt.jpg, 25. Крум Стоянов, 8. Тодор Неделев (к)  , 10. Серкан Юсеин jalt.jpg, 14. Меледже Омнибес, 20. Омар Косоко Втори жълт картон и съответно червен, 73. Иван Стоянов jalt.jpg (76smqna.jpgМилев), 37. Жоао Пауло  (87smqna.jpgКутев)
Резерви: 21. Мартин Димитров, 5. Кристиан Димитров, 71. Милен Кикарин, 15. Иван Кирев, 23. Петър Чалъков, 45. Наско Милев, 88. Даниел Кутев
Треньор: Николай Киров

Съдия: Стефан Апостолов

Жълти картони: Мапуку, Пенев (Берое); Юсеин, Косоко, Златков, Иван Стоянов. Г. Георгиев (Ботев)
Червен картон: Омар Косоко (Ботев)