Левски и ЦСКА са играли само веднъж досега на датата 25 април. Това се случва точно преди 40 години - през 1981-а в шампионатно дерби, спечелено от „сините“ с 2:0. Сега в неделя, пак на 25 април, предстои отново мач между големите съперници.

В 19-ата минута след два последователни корнера Емил Спасов центрира, а левият защитник Петър Петров изпреварва „червената“ отбрана и с глава открива резултата.

В самото начало на второто полувреме, в 46-ата минута, Руси Гочев бележи за 2:0. Бързоногото дясно крило пробива и се промъква между Георги Илиев и Динко Димитров, след което изпраща топката в мрежата.

„Сините“ са по-добри почти през целия мач. Те играят много стабилно в защита и не допускат чисти голови ситуации пред вратата на Владо Делчев. „Червените“ са колебливи в отбрана, а в атака са неузнаваемо апатични.

Победата на Левски е за престиж. ЦСКА е лидер в класирането няколко кръга преди края на първенството. Преди началото на вечното дерби преднината на „армейците“ е пет точки (тогава при победа се присъждат по две). Разликата се скъсява на три точки, но „червените“ не допускат изненада до финалната права и ликуват с шампионската титла.