Калиакра победи с 1:0 Берое в контролна среща, играна в курорта Албена. Единственото попадение в мача отбеляза Марко Марков в 85-ата минута от дузпа.

За тима от Каварна това бе четвърта победа от четири изиграни контроли до момента тази зима. Берое пък претърпя втора поредна загуба след тази от Добруджа с 0:2 вчера.

Проверката между елитните Калиакра и Берое бе сравнително равностойна, като чистите голови положения и пред двете врати почти липсваха. В 6-ата минута Десислав Русев опита удар от 25 метра, който обаче бе далеч от целта.

В 38-ата, след изпълнение на корнер, Антон Петров се намеси решително и изчисти в нов ъглов удар. Четири минути по-късно Иван Александров бе близо до попадение, но ударът му излезе аут.

В 56-ата влезлият на почивката Йордан Господинов се намеси майсторски след удар на Владислав Златинов. В 84-ата Георги Станчев бе съборен от сина на фолкдивата Малина Симеон Мечев в наказателното поле и реферът Иво Донев посочи бялата точка. Марко Марков се нагърби с изпълнението и бе точен, като по този начин донесе победата за Калиакра с 1:0.

В 87-ата минута дебют за Калиакра направи юношата на клуба Сава Янев.

На 9 февруари футболистите на Тони Здравков ще стартират участието си в ежегодния турнир Албена Къп, където ще мерят сили с Доростол (Силистра), Спортист (Своге), националните на България до 19 години и Светкавица (Търговище).

На 9 февруари Берое пък ще изиграе две контролни срещи по едно и също време. Треньорът Илиан Илиев ще раздели тима си на две формации. Едната ще мери сили с Черноморец (Балчик) в Оброчище, а другата с Несебър в Обзор. /БЛИЦ

КАЛИАКРА - БЕРОЕ 1:0
1:0 Марко Марков (85-дузпа)

КАЛИАКРА:
1.Цветан Димитров, 22.Антон Петров, 14.Иван Райчев, 26.Мартин Димов, 27.Александър Събев, 17.Георги Кичуков, 13.Майкъл Тевия, 10.Николай Петров, 32.Георги Филипов, 29.Десислав Русев, 9.Иван Петков (46-29.Йордан Господинов, 5.Антон Димитров, 4.Детелин Димитров, 20.Марко Марков, 16.Даниел Шмедин, 11.Диан Кателиев, 23.Георги Станчев)

БЕРОЕ
: 33.Теодор Скорчев, 4.Владислав Ямуков (65–25.Мирослав Енчев), 30.Павел Ковачев (65–3.Тодор Тодоров), 23.Александър Томаш (65–24.Станислав Бачев), 28.Веселин Пенев (65–5.Георги Динков), 10.Диан Генчев (к) (65–27.Симеон Мечев), 16.Стефан Велев (65–29.Петър Костадинов), 8.Цветан Филипов (65-7.Милен Танев), 77.Георги Божанов (65–20.Николай Станков), 21.Тодор Христов (65–17.Петър Димитров), 9.Владислав Златинов (65–2.Ромарио Ресенде)