Калиакра разби с 5:1 втородивизионния Калатис от румънския град Мангалия в контролна среща, играна в Каварна.

Двата отбора се изправиха за втори път един срещу друг в рамките на седмица, след като на 14 февруари селекцията на Радостин Трифонов спечели с 2:1 в равностоен двубой от турнира "Албена Къп".

Тимът от Каварна този път надигра по категоричен начин гостите, но стигна до първото си попадение едва в 30-ата минута. Негов автор стана либериецът Джордж Уеа, който вкарва за пръв път с екипа на Калиакра.

Пет минути след почивката капитанът Барду от Калатис изравни за 1:1, а между 55-ата и 60-ата минути румънските футболисти си отбелязаха два автогола след разиграване на Иван Цачев и Герасим Заков в наказателното им поле.

Пробив на Заков в 75-ата завърши с подаване към Цачев, който покачи на 4:1, а след още 5 минути същият нападател на Калиакра изведе и Георги Коруджиев, който се разписа за крайното 5:1.